Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #486595772


Справа № 357/2681/23

3/357/1773/23


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

       

23.06.2023 м. Біла Церква. Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Юрій Буцмак, за участі ОСОБА_1 , його представника – адвоката Зінченка П.Л., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм у ТОВ, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП,      


У С Т А Н О В И В:


В протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 231518 від 05.03.2023 відносно ОСОБА_1 зазначено: 05.03.2023 о 03 год 15 хв с. Озерна, вул. Б. Хмельницького, 17, 05.03.2023 о 03 год 00 хв водій ОСОБА_1 керував т.з. Volkswagen Jetta д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, не стійка хода, почервоніння шкіри обличчя. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законодавством порядку відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 130 ч. 1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав та пояснив, що не 05.03.2023 о 03 год взагалі не керував транспортним засобом. Так, він з дружиною повертався від знайомих, де він вживав алкогольні напої. Коли вони повертались, то за кермом транспортного засобу була дружина, яка не вживала алкогольні напої. Їх зупинили члени Маловільшанської ДФТГ, які викликали працівників поліції. На місці зупинки він відразу повідомляв, що за кермом не перебував, та вказане зазначив у протоколі.

Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адвокат Зінченко П.Л. в суді просить закрити справу за відсутністю складу правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП в діях ОСОБА_1 оскільки доказів керування останнього у час який зазначено у протоколі матеріали справи не містять. На відеозаписах відсутній факт зупинки водія та керування ОСОБА_1 транспортним засобом взагалі.

Суддя, оголосивши протокол про адміністративне правопорушення, заслухавши ОСОБА_1 , його представника – адвоката Зінченка П.Л., дослідивши приєднані до протоколу документи, дійшов висновку, що справа підлягає закриттю за відсутністю складу правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП в діях ОСОБА_1 виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 256 ч.1 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягається до відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення… інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи, в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Суддя встановив, що до протоколу про адміністративне правопорушення ААБ № 231518 від 05.03.2023 відносно ОСОБА_1 додано: копія вказаного протоколу, письмові пояснення свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння від 05.03.2023, довідка Білоцерківського РУП про те, що ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував, відеозаписи з нагрудної камери поліцейських від 05.03.2023.

Суддя констатує, що у вище вказаному протоколі ОСОБА_1 зазначив про те, що «не керував».

Так, із відеозаписів нагрудних камер поліцейських не вбачається, що ОСОБА_1 05.03.2023 о 03 год 00 хв керував т.з. Volkswagen Jetta д.н.з. НОМЕР_2 .

Суддя констатує, що згідно переглянутих відеозаписів установлено, що поліцейські під`їхали до ОСОБА_1 коли той вже знаходився біля автомобіля, автомобіль був припаркований, ним ні хто не здійснював керування. ОСОБА_1 пояснював, що не керував транспортним засобом та на вимогу працівника поліції пройти медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння погодився.

Таким чином, доказів керування водієм ОСОБА_1 05.03.2023 о 03 год 00 хв т.з. Volkswagen Jetta д.н.з. НОМЕР_2 не надано, матеріали справи не містять та при дослідженні доказів не установлено.

Крім цього, свідки ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та поліцейські ВРПП Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області Чубко Б.Ю. та ОСОБА_5 в судове засідання для допиту в якості свідків не прибули, про день, час та місце розгляду справи неодноразово повідомлені належним чином.

Суддя зазначає, що до протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП не долучені належні та допустимі докази на підтвердження вчинення ним адміністративного правопорушення.

Таким чином, зазначене у протоколі про адміністративне правопорушення не доведено наданими доказами.

Суддя зазначає, що складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення, не є доказом вчинення ним правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1  КУпАП.

Ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", зобов`язано суди застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерела права, а ЄСПЛ притримується у своїх рішення позиції того, що суд вправі обґрунтовувати свої висновки лише доказами, що випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа "Коробов проти України" № 39598/03 від 21 липня 2011 року), тобто таких, що не залишать місце сумнівам, оскільки наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення від 18 січня 1978року у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Ireland v. the United Kingdom), n. 161. Series А заява № 25).

При цьому, ЄСПЛ у справі «Аллене де Рідермон про Франції» вказав, що сфера застосування принципу презумпції невинуватості є значно ширшою: він обов`язковий не лише для кримінального суду, який вирішує питання про обґрунтованість обвинувачення, а й для всіх інших органів держави.

Згідно з ч.1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Виходячи з положень ст. ст. 8, 62 Конституції України дотримання принципу верховенства права є однією з підвалин демократичного суспільства. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на його користь.

У справах Нечипорук і Йонкало проти України від 21 квітня 2011 року та Барбера, Мессеге і Ябардо проти Іспанїї від 06 грудня 1998 року Європейський Суд з прав людини зазначив, що суд при оцінці доказів керується критерієм доведеності винуватості особи поза будь-яким розумним сумнівом і така доведеність може випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин суддя дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю, так як в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП. 

Суддя не вправі самостійно вносити доповнення, зміни у протоколи про адміністративні правопорушення, витребувати додаткові докази у справі, оскільки це є недопустимим. Буде свідчити про необ`єктивність, упередженість судді при розгляді справи, порушенням права на захист, рівності сторін процесу.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Малофєєва проти Росії», серед іншого зазначено, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принцип рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.130 ч.1, 221, 246, 247 ч.1 п.1, 248, 249, 251, 252, 256, 279, 280, 283-285 КУпАП, суддя,  


П О С Т А Н О В И В:


Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч.1 КУпАП закрити на підставі ст. 247 ч.1 п.1 КУпАП, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду у порядку та строки передбачені ст. 294 КУпАП.  


Суддя Білоцерківського міськрайонного судуЮрій БУЦМАК











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація