Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #486597286

                     Справа № 515/451/23

Провадження № 2/515/706/23


Татарбунарський районний суд Одеської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2023 року Татарбунарський районний суд Одеської області в складі: головуючого – судді Зубова О.С., за участю: секретаря судового засідання Комерзан Л.І., представника позивача-адвоката Паюл Т.І.; відповідача ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Татарбунари Одеської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ сумісного майна подружжя,


В С Т А Н О В И В:


21 березня 2023 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив провести поділ сумісного майна подружжя, посилаючись на наступні обставини.

21 березня 2023 року до суду надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просить поділити спільне майно подружжя, а саме: нежитлову будівлю площею 212,6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 по 1/2 частині в ідеальній частці кожному та припинити право сумісної власності на нерухоме майно; визнати за ним та відповідачкою право особистої приватної власності на 1/2 частину житлового будинку за кожним, посилаючись на неможливість вирішення спору у добровільному порядку.

       В  судове засідання сторони не з`явилися.

Від представника позивача надійшла заява про слухання справи у її та позивача відсутність, позовні вимоги підтримали повністю (вх.№3158 від 02.06.2023 року).

Відповідач у своїй заяві позов визнала, також просила справу слухати у її відсутність (вх. № 4001 від 12.07.2023 року).

У зв"язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України.

Дослідивши докази по справі, суд прийшов до такого.

Між сторонами виник спір з приводу поділу спільного майна подружжя.

Відповідно до ч.1 ст.60 Сімейного кодексу України (далі - СК України) майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Згідно з ст. 63 СК України дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Як передбачено ч.1 ст.69 ЦК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

У разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором (ч.1 ст.70 СК України).

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.372 ЦК України майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними, крім випадків, установлених законом. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Згідно п.22 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" поділ спільного майна подружжя здійснюється за правилами встановленими статтями 69-72 СК України та ст.372 ЦК. Вартість майна, яке підлягає поділу визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди - виходячи з його дійсної вартості на час вирішення спору.

Судом встановлено в період шлюбу сторонами по справі придбано у спільну сумісну власність будинок дачний за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про право власності на нерузоме майно від 06 жовтня 2008 року, виданого на підставі рішення виконавчого комітету Лиманської сільської ради (а.с.6-7). Право власності зареєстровано 06 жовтня 2008 року за ОСОБА_1 (а.с. 8).

Згідно з копією технічного паспорту на дачний будинок, виготовленого станом на 12 листопаад 2007 року Татарбунарським БТІ, в натурі є: дачний будинок двоповерховий: І поверх загальною площею 106,4 кв.м; ІІ поверх площею 106, 2 кв.м., а всього загальною площею 212, 6 кв.м., який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.11).

Вартість будинок дачний, загальною площею 212,6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 станом на 03 лютого 2021 року складає 577627 грн, згідно висновку, виконаного оцінювачем ТОВ " Імперіал-777" (а.с. 5).

Згідно зі ст.81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Виникнення права спільної сумісної власності щодо майна, набутого подружжям у шлюбі, презюмується законодавством.

У відповідності до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідачка суду не представила доказів, що житловий будинок не було нажито подружжям за час шлюбу та за кошти, що належали їй особисто, позов визнала.

Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення позову та визнання за сторонами (кожним з них) права власності на 1/2 частину спірного майна (ідеальні частки), з позбавленням відповідача права на цілу частку.

Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Згідно з ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Відповідач визнала позов до початку розгляду справи по суті.

Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача..

Керуючись ст. ст. 4, 1381141142200263-265268 ЦПК України, суд


ухвалив:


Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя - задовольнити.

В порядку поділу майна виділити із спільної сумісної власності подружжя ОСОБА_2 , уродженцю с.Зарічне Татарбунарського району Одеської області, РОНКПП НОМЕР_1 , 1/2 частину нежитлової будівлі площею 212, 6 кв.м., який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 визнавши за ним право особистої приватної власності на вказане майно.

В порядку поділу майна виділити із спільної сумісної власності подружжя ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР- НОМЕР_2 , 1/2 частину нежитлової будівлі площею 212,6 кв.м, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 визнавши за нею право особистої приватної власності на вказане майно, позбавивши її права власності на цілу частку.

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 1073,60 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається у строк протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Одеського апеляційного суду, який обчислюється з дня складення повного судового рішення.


Суддя О.С.Зубов

   




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація