Судове рішення #4866579
Справа № 22-1694/08

Справа № 22-1694/08

                                                                        Головуючий у 1 інстанції - Літвіна Н.М.

Доповідач - Амелін В.І.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

20 червня 2008 року                                                                                                     м. Київ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі:

головуючого: Амеліна В.І.,

суддів: Касьяна О.П., Немировської О.В.,

при секретарі Пупишевій Т.В.,

і розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Солом'янського районного суду м. Києва від 12 жовтня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -

 

встановила :

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з цивільним позовом до Міністерства оборони України про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Ухвалою судді Солом'янського районного суду м. Києва від 12 жовтня 2007 року у відкритті провадження відмовлено на підставі п.2 ч.1 ст. 122 ЦПК України.

Не погоджуючись із зазначеною ухвалою суду першої інстанції, позивач оскаржив її в апеляційному порядку, посилаючись на те, що оскаржувана ухвала не відповідає вимогам норм процесуального права. Просить скасувати її, а справу передати на новий судовий розгляд.

Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно зі ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Постановляючи ухвалу про відмову у відкритті провадження в цивільній справі, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем оскаржуються неправомірні дії та рішення суб'єкта владних повноважень і такий публічно-правовий спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Судова колегія не погоджується з такими висновками суду першої інстанції, оскільки вони не відповідають обставинам справи та ґрунтуються на неправильному застосуванні норм процесуального права.

 

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом за захистом порушених прав, що виникають із цивільних відносин, а саме: про стягнення з відповідача матеріальної та моральної шкоди.

Висновок суду про оскарження позивачем дій та рішень суб'єкта владних повноважень суперечить змістові позовної заяви.

За таких обставин позов ОСОБА_1 підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

З огляду на те, що ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання, судова колегія скасовує ухвалу суду про відмову у прийнятті позовної заяви та передає питання до суду першої інстанції на новий розгляд.

Керуючись ст.ст. 207, 307, 312, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу судді Солом'янського районного суду м. Києва від 12 жовтня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про відшкодування матеріальної та моральної шкоди - скасувати та передати питання до суду першої інстанції на новий розгляд.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація