Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #486926311

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

 за результатами вимог кредиторів


"10" серпня 2023 р.                                                             Справа  № 907/230/23

     

          Суддя господарського суду Закарпатської області Андрейчук Любомир Вікторович, розглянувши матеріали заяви Акціонерного товариства "Акцент-банк" про визнання кредиторських вимог у справі за заявою боржника фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), с. Страбичово Закарпатської області про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи

ВСТАНОВИВ:

          Фізична особа ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у зв`язку з неможливістю погасити заборгованість.

          Ухвалою від 27.03.2023 прийнято до розгляду заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), призначено підготовче засідання суду.

          Ухвалою суду від 06.06.2023 постановлено відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серія НОМЕР_2 , виданий Мукачівським РВ УМВС України в Закарпатській області 08.12.2001, місце проживання: АДРЕСА_1 ); ввести процедуру реструктуризації боргів боржника; призначити керуючим реструктуризацією боргів фізичної особи арбітражного керуючого Біленка Романа Івановича (свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого № 461 від 07.03.2013); вжити заходів для забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони фізичній особі ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) укладати правочини (договори) та заборонити розпоряджатися його нерухомим майном; встановити керуючому реструктуризацією боргів боржника строк до 06.07.2023 для подачі до господарського суду Закарпатської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, відомості щодо результату розгляду вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду; зобов`язати керуючого реструктуризацією боргів боржника провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

          На адресу господарського суду 03.07.2023 від акціонерного товариства "Акцент-банк" надійшла заява з грошовими вимогами до боржника, в якій він просить визнати кредиторські вимоги АТ "А-Банк" в сумі 77 630, 03 грн., а саме: заборгованість за кредитним договором б/н (кредитна картка, внутрішньобанківський SAMABWFC10073156599) станом на 06.06.2023 року в розмірі 77 630, 03 грн., яка складається з наступного: 46 800, 00 грн. - заборгованість за кредитом; 30 830, 03 грн. - заборгованість за процентами, а також стягнути судовий збір, сплачений за подання даної заяви кредитора у розмірі 5 368,00 грн.

          Ухвалою суду від 06.07.2023 прийнято до розгляду заяву АТ "АКЦЕНТ-БАНК" про визнання кредиторських вимог в сумі 77 630.03 грн., а саме заборгованість за кредитним договором б/н (кредитна картка, внутрішньобанківський SAMABWFC10073156599) станом на 06.06.2023 року в розмірі 77 630, 03 грн., яка складається з наступного: 46 800, 00 грн. - заборгованість за кредитом; 30 830, 03 грн. - заборгованість за процентами, а також судовий збір, сплачений за подання даної заяви кредитора у розмірі 5 368,00 грн.

          Розгляд заяви призначено на 10.08.2023 року. Запропоновано боржнику до дня судового засідання подати відзив на заяву кредитора АТ "АКЦЕНТ-БАНК".

          До дня судового засідання, а саме 07.07.2023 на адресу суду надійшов звіт керуючого реструктуризацією про результати розгляду вимог кредиторів до боржника. В такому, арбітражний керуючий Біленко Р.І. зазначає, що станом на подання звіту ним отримано заяви від 2 кредиторів з грошовими вимогами до боржника, зокрема заяву АТ "АКЦЕНТ-БАНК" - на суму 77 630.03 грн.

          За результатами розгляду боржником та арбітражним керуючим заявлених вимог кредитора, керуючий реструктуризацією повністю визнав грошові вимоги кредитора АТ "АКЦЕНТ-БАНК" до боржника у зв`язку з тим, що боржником дійсно були укладені кредитні договори із зазначеним кредитором та отримано кредит на суму, вказану у відповідній заяві кредитора; розрахунки відсотків перевірено і також визнано обґрунтованими.

          В такому звіті арбітражний керуючий зазначає, що він повідомив кредиторів про прийняті рішення в електронному вигляді: шляхом надіслання відповідних електронних повідомлень на електронні адреси кредиторів. Зокрема, кредитору АТ "АКЦЕНТ-БАНК" було направлено повідомлення про результати розгляду вимог кредитора до боржника №02-01/206 від 05.07.2023 в якому арбітражний керуючий зазначає, що розглянув заявлені кредитором вимоги до боржника в сумі 77 630.03 грн. та визнає їх в повному розмірі.

           09.08.2023 на адресу суду надійшло додаткове клопотання від керуючого реструктуризацією Р.І. Біленка, в якому він зазначає, що у зв`язку з тим, що вимоги заявлених кредиторів були розглянуті боржником та визнані ними в повному обсязі, то просить суд розглянути справу 10.08.2023 без його участі.

          До дня судового засідання додаткових заяв та клопотань від АТ "АКЦЕНТ-БАНК" не надійшло.

          В судове засідання 10.08.2023 сторони не з`явились, відтак, суд розглянув заяву кредитора АТ "АКЦЕНТ-БАНК" за наявними матеріалами у справі.

          Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

          Книга третя Кодексу України з процедур банкрутства містить положення щодо банкрутства юридичних осіб; книга четверта - положення щодо відновлення платоспроможності фізичної особи.

          Статтею 113 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

          Частиною 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

          Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

          Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.

          Частиною 1 ст. 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

          Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

          Статтею 73 ГПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

          Частинами 1, 3 ст. 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

          Частиною 2 ст. 76 ГПК України передбачено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

          Згідно ч. 1 ст. 80 ГПК України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

          Частинами 1, 2 ст. 91 ГПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

          Згідно ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.                                                                  

          Частиною 4 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості: 1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; 2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами; 3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.

          Визначальною датою для розподілу конкурсних та поточних вимог кредиторів є 06.06.2023 дата відкриття провадження про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 та офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за 07.06.2023 року.

          Враховуючи те, що грошові вимоги виникли до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (тобто, до 06.06.2023), є конкурсними вимогами, документально підтверджені та обґрунтовані, визнані керуючим реструктуризацією та боржником, суд визнає грошові вимоги АТ "АКЦЕНТ-БАНК" до ОСОБА_1 в розмірі 77 630.03 грн. з віднесенням їх до другої черги задоволення.

          У відповідності до приписів ч. 2 ст. 133 КУзПБ витрати, пов`язані, зокрема, з провадженням у справі про неплатоспроможність оплатою судового збору, відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

          За приписами ч. 4 ст. 9 КУзПБ ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

          Згідно ч. 2 ст. 235 ГПК України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

          Відповідно до приписів ч. 5 ст. 240 ГПК України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

          Керуючись ст. 1, 45, 113,     122, ч. 4 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

           1. Визнати грошові вимоги Акціонерного товариства "АКЦЕНТ-БАНК" до  боржника ОСОБА_1 за кредитним договором б/н (кредитна картка, внутрішньобанківський SAMABWFC10073156599) станом на 06.06.2023 року в розмірі 77 630,03 грн., які складаються з наступного: 46 800, 00 грн. - заборгованість за кредитом; 30 830,03 грн. - заборгованість за процентами із задоволенням у другу чергу та витрат зі сплати судового збору за подачу заяви з кредиторськими вимогами до боржника у сумі 5368,00 грн. – позачергово.

           2. Ухвала є підставою для внесення відомостей до реєстру вимог кредиторів у відповідності до ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

          

          Відповідно до ч. 1 ст. 235, ст. 255 ГПК України, ухвала набрала законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена. Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня складення її повного тексту. Апеляційна скарга подається до Західного апеляційного господарського суду в установленому порядку.


Суддя                                                                                                   Л.В. Андрейчук


          




  • Номер:
  • Опис: заява кредитора про грошові вимоги до боржника
  • Тип справи: Заява кредитора про грошові вимоги до боржника
  • Номер справи: 907/230/23
  • Суд: Господарський суд Закарпатської області
  • Суддя: Андрейчук Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.07.2023
  • Дата етапу: 03.07.2023
  • Номер:
  • Опис: заява кредитора про грошові вимоги до боржника
  • Тип справи: Заява кредитора про грошові вимоги до боржника
  • Номер справи: 907/230/23
  • Суд: Господарський суд Закарпатської області
  • Суддя: Андрейчук Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.06.2023
  • Дата етапу: 27.06.2023
  • Номер:
  • Опис: неплатоспроможність
  • Тип справи: Затвердження реєстру вимог конкурсних кредиторів (ухвала підготовчого засідання) (банкрутство) (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 907/230/23
  • Суд: Господарський суд Закарпатської області
  • Суддя: Андрейчук Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.09.2023
  • Дата етапу: 06.09.2023
  • Номер:
  • Опис: про закриття провадження у справі та звільнення боржника від боргів
  • Тип справи: Інша заява про банкрутство (без СК)
  • Номер справи: 907/230/23
  • Суд: Господарський суд Закарпатської області
  • Суддя: Андрейчук Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.06.2025
  • Дата етапу: 26.06.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація