Судове рішення #487001704

Справа№484/4352/23

Провадження№: 1-кс/484/810/23


Ухвала

про тимчасовий доступ до речей і документів

м. Первомайськ 17.08.2023 року

Слідчий суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , без участі слідчого,

розглянувши винесене в кримінальному провадженні № 12023152110000874 від 10.08.2023 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.190 КК України клопотання старшого слідчого СВ Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_2 про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом (банківську) таємницу

встановив


У провадженні СВ Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023152110000874 від 10.08.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч.3 ст.190 КК України.

В межах цього кримінального провадження слідчий звернувся із клопотанням, в якому зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що 10.08.2023 до чергової частини Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області надійшла заява ОСОБА_3 про те, що в період часу з травня 2022 року по 08.08.2023, невстановлена особа, в умовах воєнного стану, вчинила крадіжку грошових коштів з банківських карток № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 АТ КБ « Приватбанк », які належать ОСОБА_3 , спричинивши матеріального збитку на суму близько 50000 грн.

Відомості про скоєне кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате кримінальне провадження №12023152110000874 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

З виписки АТКБ « Приватбанк » по картці № НОМЕР_1 з рахунку № НОМЕР_3 на імя ОСОБА_3 за період з 01.05.2023 по 01.08.2023 проведено численні перекази грошових коштів, поповнення різних мобільних телефонів, також виписки АТКБ « Приватбанк » по картці № НОМЕР_2 з рахунку № НОМЕР_4 на імя ОСОБА_3 за період з 01.05.2023 по 01.08.2023 проведено численні перекази грошових коштів, поповнення різних мобільних телефонів, оплата товарів в різних магазинах. Потерпілий стверджую, що зазначені операції він не здійснював.

Під час досудового розслідування, допитано потерпілого ОСОБА_3 , який пояснив, що у нього є рахунки в « Приватбанк » та він має дві банківські карти зазначеного банку. Одна для виплат № НОМЕР_2 , а інша кредитна № НОМЕР_1 . На кредитні картці в нього був кредитний ліміт 25000 грн. Він раніше користувався кредитною карткою, але відразу її закривав та боргу не було. Раніше в нього був мобільний телефон, до якого він вставив свою сім картку мобільного оператора ПрАТ « Київстар » № НОМЕР_5 та користувався зазначеним телефоном. Зазначений номер він вказав коли оформляв рахунки в « Приватбанк ». Однак додатком Приват24 він ніколи не користувався. В мережу інтернет з телефону він ніколи не заходив. Але на вказаний номер приходили сервісні повідомлення з банку. Приблизно в середині травня 2022 року він їхав в громадському транспорті, а коли вийшов на зупинці виявив, що втратив свій телефон. Він ніколи не цікавився балансом на своїх картках, при необхідності він просто знімав необхідну суму грошових коштів. Покупки він оплачував карткою в магазинах « АТБ », який розташованій по вул. Корабельній та Грушевського, а також в магазині по АДРЕСА_1 . Більше він ніде карткою не розраховувався. 01.08.2023 він вирішив зняти з картки заробітну плату, яка пришла 31.07.2023, коли він вставив картку до банкомату побачив, що на карті не має коштів, хоча там мало бути приблизно 15000 грн. Після чого, він вставив до банкомату свою кредитну картку та ввів пін-код зазначеної картки, однак було повідомлено, що пін-код не дійсний. 08.08.2023 він пішов до банку, щоб вияснити, де поділися грошові кошти, на що працівник банку повідомив, що на протязі року з його обох карток знімалися грошові кошти невідомими особами. Після чого, працівник банку дав виписки по рахунках та він побачив, що на картках не має грошових коштів, а на протязі року здійснювалися грошові перекази, поповнення різних мобільних телефонів, отримання готівки та оплата товарів з його картки без його відому. Крім того, він побачив, що неодноразово поповнювався його старий мобільний номер телефону № НОМЕР_5 , а тому вважає, що крадії його використали, щоб викрадати грошові кошти. Таким чином з кредитної картки було викрадено 23000 грн. та з картки для виплат приблизно 25000 грн., точної суми він не знає.

Слідчий зазначає, що документи, які містять банківську таємницю та знаходяться у АТ КБ « ПриватБанк », дадуть змогу встановити особу, яка причетнадо вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст.190 КК України, чим забезпечить виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).

Відповідно до ч.2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відомості, що містяться у даних документах та відображають обставини вчиненого кримінального правопорушення, згідно ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» неможливо отримати іншим способом окрім як за ухвалою слідчого судді. Документи, які знаходяться у віданні АТ КБ « ПриватБанк », містять у собі банківську таємницю, а тому доступ до них окрім як за ухвалою слідчого судді заборонено. Також просили розглядати клопотання без участі представників АТ КБ « ПриватБанк ».

В судове засідання слідчий та прокурор не з`явились, до суду надали заяви про розгляд клопотання у їх відсутність, клопотання підтримують та просять його задовольнити.

Явка слідчого до суду для розгляду даного клопотання не визнавалась обов`язковою, а тому слідчий суддя вважає за можливе провести розгляд даного клопотання у відсутність особи яка його подала.

Згідно норми ч. 1ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Вивчивши клопотання слідчого та додані до нього матеріали, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України встановлено, що зазначена у клопотанні слідчого інформація дійсно має доказове значення в межах кримінального провадження; така інформація зберігається у певної особи (банківської установи), про що в матеріалах кримінального провадження наявне підтвердження.

Сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, зазначена інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до Закону України «Про банки та банківську діяльність», а також п. 5 ч.1 ст. 162 КПК України такий доступ можливо надали лише з дозволу слідчого судді.

Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (ч. 1 ст. 159 КПК України).

Тому, відповідно до ч.5, 6 ст. 163 КПК України слід надати тимчасовий доступ до вказаної у клопотанні інформації, оскільки отримати її в інший спосіб неможливо, а без неї неможливо встановити обставини у кримінальному провадженні. Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України слідчий має можливість ознайомитися з нею, зробити її копії, в тому числі і в електронному вигляді. Отримання копій необхідної інформації в електронному вигляді, або отримання певної інформації на паперових носіях, належним чином завіреної банком, цілком забезпечить інтереси досудового розслідування.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166 КПК України

ухвалив


Надати групі слідчих СВ Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області, а саме: старшому слідчому СВ майору поліції ОСОБА_2 , старшому слідчому СВ майору поліції ОСОБА_4 , старшому слідчому СВ капітану поліції ОСОБА_5 , слідчому СВ майору поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ капітану поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ капітану поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , слідчому СВ лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ лейтенанту поліції ОСОБА_15 тимчасовий доступ до документів ( в тому числі електронних) з можливістю їх копіювання, в тому числі на носії інформації в електронному вигляді, що становлять банківську таємницю та зберігаються в АТ КБ « ПриватБанк », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю подальшого проведення тимчасового доступу у приміщенні Миколаївського регіонального управління АТ КБ « ПриватБанк », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , а саме:

- інформацію про рух коштів по картці АТ КБ « Приватбанк » № НОМЕР_1 рахунок № НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_3 , за період з 01.05.2022 по 08.08.2023, в разі, якщо суми були зняті, способу зняття (картка, чи по чеку), інформації про повні анкетні дані особи, що знімала кошти, точного місця (адреса) та часу зняття перерахованих коштів, з зазначенням адрес банківських терміналів, чи банкоматів, фото або відео фіксацію особи-отримувача, яка отримала зазначені суми; документів, поданих для відкриття вищевказаних рахунків, на які було переведено грошові кошти, в тому числі фінансовий номер телефону; інформації щодо пристроїв за допомогою яких здійснювалась активація програми дистанційного доступу до інтернет-банкінгу по зазначеним рахункам, із зазначенням IP-адресів та номерів операторів мобільного зв?язку, які використовувались для входу в систему інтернет-банкінгу в період з 00 год. 01 травня 2022 року по 23 год. 59 хв. 08 серпня 2023 року;


- інформацію про рух коштів по картці АТ КБ « Приватбанк » № НОМЕР_2 рахунок № НОМЕР_4 на ім`я ОСОБА_3 , за період з 01.05.2022 по 08.08.2023, в разі, якщо суми були зняті, способу зняття (картка, чи по чеку), інформації про повні анкетні дані особи, що знімала кошти, точного місця (адреса) та часу зняття перерахованих коштів, з зазначенням адрес банківських терміналів, чи банкоматів, фото або відео фіксацію особи-отримувача, яка отримала зазначені суми; документів, поданих для відкриття вищевказаних рахунків, на які було переведено грошові кошти, в тому числі фінансовий номер телефону; інформації щодо пристроїв за допомогою яких здійснювалась активація програми дистанційного доступу до інтернет-банкінгу по зазначеним рахункам, із зазначенням IP-адресів та номерів операторів мобільного зв?язку, які використовувались для входу в систему інтернет-банкінгу в період з 00 год. 01 травня 2022 року по 23 год. 59 хв. 08 серпня 2023 року;

Доступ слід надати строком на один місяць з дня винесення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого судового провадження.

Слідчий суддя:





















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація