Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #487025423

Справа № 346/4626/23

Провадження № 2/346/1543/23


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі


21 серпня 2023 р.м. Коломия


       Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Третьякова І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Коршівської сільської ради (78240, Івано-Франківська область, Коломийський район, с. Коршів, вул. Шевченка, 23) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, встановлення факту родинних відносин, -

установила:

18.08.2023р. ОСОБА_1 , через свого представника ОСОБА_2 , звернувся до суду з позовом, в якому просить визначити йому додатковий двомісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3 , а також встановити факт родинних відносин між ним та спадкодавицею, як онуком та бабою.

Позовну заяву подано с додержанням вимог ст.ст. 175-177 ЦПК України, цивільна справа підсудна Коломийському міськрайонному суду Івано-Франківської області, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження у справі немає.

Відповідно до положень ст.274 ЦПК України дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

До матеріалів позовної заяви жодних клопотань представником позивача долучено не було, а тому суд вважає за необхідне вказати на наступне.

Згідно ч.1-3, 5 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 ст. 13 ЦПК України визначено, що збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Частиною 1 ст. 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 79 ЦПК України визначено, що достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відповідно до ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Розгляд даної справи потребуватиме з`ясування обставин щодо наявності спадкоємців після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно ч.5 ст. 81 ЦПК України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Положеннями ч.1, 2, 4 ст. 83 ЦПК України передбачено, що сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. 

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем його процесуальні обов`язки добросовісно здійснені не були, оскільки останнім не були долучені до позову необхідні докази та не заявлено клопотання про їхнє витребування, а тому суд вважає, що наявні підстави для витребування доказів за власною ініціативою, оскільки це сприятиме повному та об`єктивному розгляду справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. 12, 13, 19, 81, 84, 174, 187, 274 ЦПК України, суддя, -

постановила:

Відкрити загальне провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Коршівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, встановлення факту родинних відносин.

Призначити підготовче засідання в приміщенні Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області (м. Коломия, проспект Грушевського, 29) о 11:00 год. 19 вересня 2023 року, з викликом учасників справи.

Витребувати у приватного нотаріуса Коломийського районного нотаріального округу Галайчук О.Л. (м. Коломия, вул. Театральна, 46 прим. 4) копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Копію ухвали направити для відома позивачу та для виконання приватному нотаріусу Коломийського районного нотаріального округу Галайчук О.Л. Копію ухвали разом з позовною заявою та доданими до неї документами надіслати відповідачу.

Відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі має право подати письмовий відзив на позовну заяву разом з доказами, що підтверджують заперечення проти позову. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.




                       Суддя:                                 Третьякова І. В.


  • Номер: 2/346/1543/23
  • Опис: визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, про встановлення юридичного факту родинних відносин
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 346/4626/23
  • Суд: Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
  • Суддя: Третьякова І. В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.08.2023
  • Дата етапу: 05.12.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація