Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #487109071

Справа № 560/15144/23

  

УХВАЛА

24 серпня 2023 рокум. Хмельницький


Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Драновський Я.В., розглянувши позовну заяву   ОСОБА_1  до  військово-лікарської комісії військової частини НОМЕР_1 (військово-медичний клінічний центр Західного регіону)  про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

          Підставою позову позивач зазначає порушення відповідачем вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402.

Адміністративний позов подано з дотриманням вимог статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Підстав для залишення без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.

Справа підсудна Хмельницькому окружному адміністративному суду.

Також позивач просить витребувати у відповідача та третьої особи ряд документів, про що суд зазначає наступне.

Згідно з ч.1 ст.80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу (ч.2 ст. 80 КАС України).

Клопотання позивача про витребування доказів не відповідає ч.2 ст. 80 КАС України, зокрема, позивачем не вказано заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

У зв`язку з зазначеним, клопотання позивача про витребування доказів до задоволення не піддягає.

Водночас, відповідно до ч.4 ст.9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Позивачем також подано клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: військову частину НОМЕР_2 .

Згідно з ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - військову частину НОМЕР_2 .

Також позивач подав клопотання про призначення експертизи у цій справі.

З поданого клопотання слідує, що позивач просить призначити судово-медичну експертизу, оскільки не погоджується з висновком відповідача, поряд із цим суд зазначає, що визначення ступеня придатності до військової служби належить до повноважень військово-лікарським комісії, а не судово-медичної експертизи.

Верховний Суд у постанові від 12.06.2020 у справі № 810/5009/18 зазначив, що у разі наявності сумніву щодо правильності висновку військово-лікарської комісії щодо придатності до військової служби, позивач мав право звернутись до Центральної військово-лікарської комісії для перегляду відповідного висновку.

Тому, з урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача та призначення у даній справі судово-медичної експертизи.

Керуючись статтями 162-164, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом   ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )  до  військово - лікарської  комісії  військової частини НОМЕР_1 (військово - медичний клінічний центр Західного регіону) (м. Львів, 79010)  про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити дії.

У задоволенні клопотання позивача про витребування доказів відмовити.

Витребувати у військово-лікарської комісії військової частини НОМЕР_1 (військово - медичний клінічний центр Західного регіону): справу (документи) щодо розгляду стану здоров`я ОСОБА_1 .

Залучити до участі у справі   як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: військову частину НОМЕР_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Запропонувати третій особі надати пояснення або відзив на підтримку або заперечення проти позову протягом 15 днів з дня вручення їм ухвали про відкриття провадження у справі.

Відмовити в задоволенні клопотання позивача про призначення судово-медичної експертизи.

Розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Надати відповідачу строк для подання відзиву на позов - 15 днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі.

Надати позивачу строк для подання відповіді на відзив - 5 днів з дня вручення йому відзиву на позов.

Надати відповідачу строк для подання до суду заперечення на відповідь позивача на відзив - 3 дні з дня вручення йому відповіді на відзив.

Надати третій особі строк для подання пояснення щодо позову - 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Надати третій особі строк для подання пояснення щодо відзиву на позов - 5 днів з дня його вручення.

Копія відзиву (відповіді на відзив, заперечення) та доданих документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву (відповіді на відзив, заперечення) до суду.

До відзиву (відповіді на відзив, заперечення) додаються : 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву (відповіді на відзив, заперечення) і доданих доказів іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.


Головуючий суддяЯ.В. Драновський



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація