Судове рішення #48719463

Справа № 2-а-6959/11

У Х В А Л А

про відкриття провадження

27 жовтня 2011 року м. Лебедин.

Суддя Лебединського районного суду Сумської області Бакланов Р. В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Лебедині Сумської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”,

В С Т А Н О В И В:

25.10.11 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом до відповідача, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідно до положень ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”він має статус дитини війни та відповідно до ст. 6 цього Закону йому повинна виплачуватись соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, але фактично йому вказане підвищення сплачується в менших розмірах, ніж визначено Законом. Тому він звернувся до суду та просить поновити пропущений ним з поважних причин строк звернення до суду, так як він є особою похилого віку та зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з 1 січня 2011 року.

Відповідно до ч. 1 п. 5 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк , встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку , то чи є підстави для її задоволення)

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, якщо не встановлене інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для залишення позову без розгляду, якщо суд за заявою , яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Позивач не надав жодних доказів щодо причин пропущення строку звернення до суду за захистом своїх прав та законних інтересів. У зв’язку з тим, що позивачем пропущений строк звернення до суду з вимогами про підвищення до пенсії, як дитині війни за період з 01.01.11 року по 25.04.11 року та підстави для його поновлення відсутні, суд вважає за необхідне з підстав пропуску строку звернення до адміністративного суду залишити позовні вимоги в цій частині без розгляду.

В частині позовних вимог за період з 25.04.11 року (в межах строку позовної давності) позовна заява подана з додержанням вимог ст. 99, ст. 104-107 КАС України та в цій частині необхідно відкрити скорочене провадження відповідно до ст. 183-2 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 106, 107, 183-2 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Лебедині Сумської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”в частині позовних вимог за період з 25.04.11 року .

Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та зобовязати надати до канцелярії Лебединського райсуду особисто або поштою письмові заперечення проти позову та докази, яким вони обгрунтовуються, або заяву про визнання позову у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали та копії документів.

Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Лебедині Сумської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”в частині позовних вимог за період з 01.01.11 року по 25.04.11 року, у зв’язку із пропуском строку звернення до суду та визнанням причин пропуску строку неповажними.

Ухвалу суду в частині відкриття скороченого провадження у справі оскарженню не підлягає.

Ухвала в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Харківської області через Лебединський районний суд протягом п’яти днів з дня її отримання.

Суддя Бакланов Р. В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація