Справа № 2-1391/2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2008 року м.Димитров
Димитровський міський суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Перекупка І.Г.,
при секретарі Альберті О.В.,
за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Димтиров справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_4 міської Ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В обґрунтування вимог представник позивача вказав, що 27 вересня 2007 року померла бабуся позивача-Мазітова ОСОБА_5. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з квартири, розташованої за адресою: м.Димитров, вул. Ватутіна, буд. № 19, кв.№ 46. Спадкодавець за свого життя склала заповіт, згідно якого належне їй майно заповіла позивачу-Россовському ОСОБА_6. В відведений законом шестимісячний строк позивач не звернувся до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, так як він юридично необізнана людина і вважав, що всі необхідні дії по прийняттю спадщини необхідно робити після шести місяців з моменту смерті спадкодавця. В травні 2008 року позивач звернувся до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, однак йому було роз'яснено, що ним пропущено встановлений законом строк на прийняття спадщини. Вважаючи, що строк на прийняття спадщини пропущений з поважної причини, оскільки позивач вважав, що саме після шести місяців з дня смерті спадкодавця відкривається спадщина, та вказуючи на те, що він фактично прийняв спадщину, позивач просить суд визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.
Представник відповідача позовні вимоги підтримав.
Вислухавши пояснення сторін та дослідивши докази по справі у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27 вересня 2007 року померла ОСОБА_7 Федорівна- бабушка позивача (а.с. 6, 8, 24 ).
Згідно свідоцтва про право власності на житло за № 1/13-366, виданого Виробничим об'єднанням «Красноармійськвугілля» 07.09.1993 року, ОСОБА_7 є власником квартири за адресою: вул. Ватутіна, 6.19АДРЕСА_1 (а.с. 13).
Відповідно до довідки ОСОБА_4 державної нотаріальної контори спадкова справа після смерті ОСОБА_7 не відкривалась (а.с. 16).
Згідно заповіту складеного від 09.06.1999 р. спадкодавець заповів належну їй квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 гр-ну ОСОБА_8, (а.с.5).
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України в разі, якщо спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач заявив про те, що спадщину він не оформив в установлений законом строк з поважної причини, оскільки він вважав, що саме після шести місяців з дня смерті спадкодавця відкривається спадщина, та вказуючи на те, що він вважав, що фактично прийняв спадщину.
Наведені позивачем обставини суд може визнати як такі, що дають підстави для висновку про поважність пропуску строку на прийняття спадщини.
Зважаючи на те, що позивач фактично прийняв спадщину, про що свідчать вище зазначені його дії, суд вважає за можливе надати йому додатковий строк для поданння заяви про прийняття спадщини, визначивши його в три місяці.
На підставі ст.1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 57, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської Ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовільнити повністю.
Надати ОСОБА_3 додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_7, померлої 27 вересня 2007 року. Строк рахувати з дня набрання чинності судового рішення.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження