справа № 2-3661/2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2008 року Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого - судді Кульбакова І.В.
при секретарі - Фабаровської І.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Макіївка справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Макіївський стрілочний завод» ДП ВАТ ДХК «Укрвуглепромтранс» про стягнення заборгованості по заробітній платні,
ВСТАНОВИВ:
У липні 2008 року ОСОБА_13вернувся до суду с позовом до ВАТ «Макіївський стрілочний завод» ДП ВАТ ДХК «Укрвуглепромтранс» про стягнення заборгованості по заробітній платні.
У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги, пояснивши суду, що він з 22 березня 2000 року по теперішній час перебуває у трудових відносинах з ВАТ «Макіївський стрілочний завод» ДП ВАТ ДХК «Укрвуглепромтранс», де працює штамповником. З вини адміністрації заводу утворилася заборгованість із заробітної плати за періоди часу: червень 2005 року, з серпня 2007 по травень 2008 року, включно, та її розмір складає 8685, 11 грн. Також позивач просив стягнути на свою користь компенсацію частини втраченого заробітку у сумі 1019, 05 грн., всього позивач просив стягнути з відповідача 9704, 16 грн., як вказано у довідці.
Представник відповідача судове засідання не з'явився, до суду надійшла письмова заява, згідно
з якої, ВАТ «Макіївський стрілочний завод» ДП ВАТ ДХК «Укрвуглепромтранс» визнало позовні
вимоги ОСОБА_1 у повному обсязі, справу за даним позовом просили розглянути у відсутність
представника заводу.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
У відповідності з ч. 4 ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Згідно з ч.7 ст. 43 Конституції України право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Судом встановлено, що сторони перебувають у трудових правовідносинах, та згідно з трудовим договором відповідач повинен виплачувати заробітну платню, строки виплати якої передбачені ст. 115 КЗпП України, не рідше двох разів на місяць.
Згідно з довідки, позивач - ОСОБА_1, з 22 березня 2000 року працює у ВАТ «Макіївський стрілочний завод» ДП ВАТ ДХК «Укрвуглепромтранс», по теперішній час штамповником.
Факт порушення відповідачем умов трудового договору та невиплати позивачу до теперішнього часу заробітної плати та компенсації втрати частини заробітку за період часу з червень 2005 року, з серпня 2007 по травень 2008 року, включно, та її розмір складає, з урахуванням компенсації частини втраченого заробітку, 9704, 16 грн., підтверджується довідкою-розрахунком, у зв'язку з чим вимоги позивача підлягають задоволенню як засновані на законі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 94, 95, 115 КЗпП України, ст.ст. 174, 212-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ВАТ «Макіївський стрілочний завод» ДП ВАТ ДХК «Укрвуглепромтранс» про стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації частини втраченого заробітку - задовольнити.
Стягнути з ВАТ «Макіївський стрілочний завод» ДП ВАТ ДХК «Укрвуглепромтранс», ідентифікаційний код 05428151, р/р 26003210756306 в ДОФ АКБ «Укрсоцбанк» МФО 334011, на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платні та компенсацію частини втраченого заробітку за період часу: червень 2005 року; з серпня 2007 року по травень 2008 року, включно, у сумі 9704 гривні 16 копійок.
Стягнути з ВАТ «Макіївський стрілочний завод» ДП ВАТ ДХК «Укрвуглепромтранс» судовий збір у розмірі 51 гривні на користь держави.
Стягнути з ВАТ «Макіївський стрілочний завод» ДП ВАТ ДХК «Укрвуглепромтранс» збір на інформаційно - технічне забезпечення у розмірі 30 гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Гірницький районний суд м. Макіївки шляхом подачі у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.