- Позивач (Заявник): Новомосковська об’єднана державна податкова інспекція Головне Управління ДФС у Дніпропетровській області
- Відповідач (Боржник): Приватне мале підприємство "Алеко"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 серпня 2015 року 804/9874/15
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Гончарова І.А., перевіривши матеріали подання Новомосковської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області до відповідача: Приватного малого підприємства «Алеко» про стягнення коштів за податковим боргом , -
ВСТАНОВИВ:
10.08.15 р. Новомосковська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом.
Згідно з ст.183-3 КАС України органи державної податкової служби України мають право звернутися до суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом.
Відповідно до ч.3 ст.183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95 - 99 Податкового кодексу України. Зазначені норми визначають перелік заходів, що можуть вживатися податковим органом до платника податків із метою погашення податкового боргу, зокрема стягнення коштів, які перебувають у власності платника податків, а також продаж майна платника податків, що перебуває в податковій заставі.
При цьому згідно з пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Водночас відповідно до пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
З урахуванням викладеного норми статей 95-99 Податкового кодексу України можуть застосовуватися до процедури стягнення податкового боргу з фізичних осіб лише в тій частині, що не суперечить вимогам пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України.
При цьому згідно з пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Аналогічна позиція щодо визначення обставин, з якими пов'язано виникнення права у податкового органу на звернення із позовом про стягнення податкового боргу з платників податків - фізичних осіб викладена в інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 04.05.12 №1198/12/12-12.
Таким чином, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з фізичної особи - платника податків виникає через 60 календарних днів з моменту надіслання платнику податкової вимоги.
Позивачем на підтвердження виникнення у нього права на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу відповідача до позовної заяви додано копію податкової вимоги "Ю" від 04.06.2015 року № 187 - 23 та ксерокопію повідомлення про вручення, з якого не можливо встановити дату надіслання ( вручення ) податкової вимоги , однак інших належних доказів направлення та вручення її відповідачу не надано, а саме : оригіналу ( ксерокопії ) бланку опису вкладення поштового відправлення з розписом працівника поштового зв'язку та відбитком календарного штемпеля і номером відправлення або чеку направлення зазначеної вимоги відповідачу .
Згідно з ч.4 ст.183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини трьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Таким чином подання Новомосковської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській област до Приватного малого підприємства «Алеко» підлягає залишенню без руху з наданням заявникові строку не більше ніж 24 години для усунення недоліків, як це передбачено частиною третьою статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому невиконання вимог суду щодо надання податковим органом доказів спливу 60 днів з дня направлення податкової вимоги, є підставою для повернення подання заявникові згідно з ч.4 ст.183-3 КАС України.
Зважаючи на викладене вище, на заявника покладається обов'язок щодо надання суду доказів, що підтверджують факт спливу 60 днів з дня направлення податкової вимоги платникові податків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.183-3 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Подання Новомосковської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області до Приватного малого підприємства «Алеко» про стягнення коштів за податковим боргом - залишити без руху .
Заявнику надати строк для усунення недоліків до 11 липня 2015 р. до 09 год. 00 хв. , а саме :
- надати оригінал ( ксерокопію ) бланку опису вкладення поштового відправлення з розписом працівника поштового зв'язку та відбитком календарного штемпеля і номером відправлення або чеку направлення зазначеної вимоги відповідачу.
Роз'яснити заявникові, що невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення подання та доданих до нього документів.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя ОСОБА_1
- Номер:
- Опис: стягнення заборгованості
- Тип справи: Подання органів державної податкової служби
- Номер справи: 804/9874/15
- Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
- Суддя: Гончарова Ірина Анатоліївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.08.2015
- Дата етапу: 12.08.2015