- Відповідач (Боржник): Лисиничівська сільська рада
- Заявник апеляційної інстанції: Павлюк Жанна Омелянівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2015 р. м. Львів № 876/7030/15
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Бруновської Н.В.
суддів: Ліщинського А.М., Матковської З.М.
за участю секретаря судового засідання: Коцур В.К.
апелянта: ОСОБА_1
представника апелянтів: ОСОБА_2
представника відповідача: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_4 на ухвалу Пустомитівського районного суду Львівської області від 08.06.2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_4 до Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання протиправними та скасування рішень,-
В С Т А Н О В И В:
07.04.2015 року позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_4 звернулись в суд із позовом до Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання протиправними та скасування рішення № 27-714 від 28.05.2014 року «Про порядок надання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва в урочищі «Свинна» в с.Лисиничі»; рішення № 28-762 від 24.07.2014 р. «Про надання дозволу на складання проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд»; п. 56, п. 206 рішення № 28-763 від 24.07.2014 р. «Про відмову у наданні дозволу на складення проекту із землеустрою щодо відведення вільної земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».
Ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 08.06.2015 року провадження у справі закрито у зв'язку з тим, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства оскільки, між сторонами існує спір про право цивільне.
Не погодившись з даною ухвалою, апелянти ОСОБА_1, ОСОБА_4 подали апеляційну скаргу, покликаючись на те, що вказана ухвала є необґрунтована, прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Апелянт, просить суд, ухвалу Пустомитівського районного суду Львівської області від 08.06.2015 року скасувати та направити справу на продовження розгляду до суду першої інстанції.
Апелянт ОСОБА_1, представник апелянтів ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримали апеляційну скаргу із підстав у ній зазначених.
Представник відповідача ОСОБА_3 просив суд, апеляційну скаргу залишити без задоволення, а ухвалу суду без змін.
Інші особи, які беруть участь у справі в судове засідання на виклик суду не з'явились хоча, належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість ухвали суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Закриваючи провадження у справі суд першої інстанції виходив з того, що між сторонами існує спір про право цивільне, який не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Проте, колегія суддів вважає такі висновки суду першої інстанції помилковими, виходячи з наступних підстав.
Згідно частини 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом установлено інший порядок судового вирішення.
У пункті 1 частини 1 статті 3 цього Кодексу справу адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
В ст. 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Тобто, необхідною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
ч. 1 статті 125 Земельного кодексу України передбачено, що право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.
У справі, що розглядається, спір стосується правомірності надання дозволу на складення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, затвердження Положення про порядок надання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про те, що між сторонами виник спір про право цивільне оскільки, спір у даній справі є публічно-правовим та належить до юрисдикції адміністративних судів, спірна земельна ділянка не перебуває у власності громадян, відсутній державний акт.
У відповідності до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 204 КАС України підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є: порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.
Із врахуванням викладеного колегія суддів приходить до висновку, що із-за порушення судом першої інстанції норм процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, ухвалу суду слід скасувати та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Керуючись ст.160, ст.195, ст.199, ст.205, ст.206, ст.254 КАС України, суд,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_4 задовольнити.
Ухвалу Пустомитівського районного суду Львівської області від 08.06.2015 року у справі за № 450/819/15-а - скасувати та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду є остаточною та касаційному оскарження не підлягає.
Головуючий: Н.В. Бруновська
Судді: А.М. Ліщинський
З.М. Матковська
- Номер: 876/7030/15
- Опис: про визнання протиправним та скасування рішень
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 450/819/15-а 2-а/450/64/15
- Суд: Львівський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Бруновська Надія Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.07.2015
- Дата етапу: 09.09.2015