Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #487805219

Справа № 559/3361/23

Провадження № 2-н/559/367/2023


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2023 року м. Дубно


Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Панчук М.В., при вирішенні питання про видачу судового наказу у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ) про стягнення аліментів,

встановив:

у Дубенський міськрайонний суд Рівненської області звернула ОСОБА_1 із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів із ОСОБА_2 на утримання дитини ОСОБА_3 .

Разом з тим, дослідивши матеріали справи, суддя робить висновок, що справа не підсудна Дубенському міськрайонному суду Рівненської області, а відтак наявні підстави для відмови у видачі судового наказу з огляду на таке:

згідно ст. 162 ЦПК України, заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Як вбачається із ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

При цьому, ч. 1 ст. 28 ЦПК України зазначено, що позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Як вбачається із відповіді з ЄДДР № 242489 від 26.09.2023, ОСОБА_2 має зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 .

При цьому із заяви про видачу судового наказу вбачається, що ОСОБА_1 має зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

Постановою Верховної ради України «Про утворення та ліквідацію районів» №807-IX від 17 липня 2020 року територія колишнього Радивилівського району віднесена до Дубенського району Рівненської області.

Одночасно згідно п. 3-1 Розділу XII Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX.

До Дубенського міськрайонного суду Рівненської області надійшла цивільна справа, у якій за зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_2 справа відноситься до територіальної юрисдикції Рівненського міського суду Рівненської області, при цьому за зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 , за альтернативною підсудністю, справа підсудна Радивилівському районному суду Рівненської області.

В зв`язку з вищевикладеним, справа не підсудна Дубенському міськрайонному суду Рівненської області.

Як вбачається із п. 9 ч. 1 ст. 162 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням правил підсудності.

Отже, враховуючи, що дана справа не підсудна Дубенському міськрайонному суду Рівненської області, а тому, враховуючи вимоги п. 9 ч. 1 ст. 162 ЦПК України, наявні підстави для відмови у видачі судового наказу.

Окрім того, суддя роз`яснює, що вказана заява підсудна Рівненському міському суду Рівненської області, або за альтернативною підсудністю - Радивилівському районному суду Рівненської області.

Керуючись ст. 27, 28, 31, 32,187, 260, 354 ЦПК України, п. 3-1 Розділу XII Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддя

ухвалив:

відмовити у видачі судового наказу у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.


На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.


Суддя М.В. Панчук


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація