Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #48793207

справа № 198/620/15-ц

провадження № 2/0198/257/15

У Х В А Л А

22 вересня 2015 року суддя Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області Гайдар І.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 державної нотаріальної контори Дніпропетровської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 державної нотаріальної контори Дніпропетровської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням ст. 119 ЦПК України, з наступних підстав.

Відповідно до п.п. 5, 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити:

-виклад обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги;

-зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

В статті 55 Конституції України закріплено право кожної особи будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Згідно зі статтею 15 та пунктом 6 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а припинення правовідносин є способом захисту законних прав та інтересів.

З огляду на наведені норми права, позивач при зверненні до суду в позовній заяві повинен викласти юридичні факти матеріально-правового характеру, які свідчать про те, що внаслідок певних дій або бездіяльності відповідача виник спір про право та існує необхідність судового захисту прав або інтересів позивача.

Всупереч вказаним вимогам, позивачем не зазначено обставини та докази щодо наявності з боку ОСОБА_2 державної нотаріально контори Дніпропетровській області порушення або невизнання його законних прав та інтересів станом на день подання позовної заяви до суду.

Крім того, позивачем не зазначено, якими доказами він підтверджує факт зміни прізвища позивача з "Ємельянової" на "Ялоза".

Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Питання щодо розміру та порядку сплати судового збору врегульовані в ЦПК України та Законі України «Про судовий збір».

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності з 01 вересня 2015 року, змінено ставки та порядок сплати судового збору за подання позовних заяв до суду.

Так, починаючи з вказаної дати, за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру, ставка судового збору складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду (п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»), тобто 487,20.

Виходячи з наданої позивачем ОСОБА_1 квитанції від 04.09.2015 року, судовий збір нею сплачено лише в розмірі 243,60 грн.

Таким чином, позивачем не виконано вимоги закону та не подано документів, що підтверджують сплату судового збору в повному обсязі, тому пропонується подати на адресу Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області оригінал документу про сплату судового збору в розмірі 243,60 грн. за такими реквізитами: отримувач коштів – УДКСУ в ОСОБА_2 районі; код отримувача – 36877575; банк отримувача – ГУДКУ в Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ; код банку отримувача – 805012; рахунок отримувача – 31213206700379.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статті 119 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Виходячи з викладених вище підстав, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху, про що повідомити позивача і надати йому строк для усунення недоліків шляхом надання уточненої позовної заяви з зазначенням відповідних доказів та документу про сплату судового збору.

Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, Законом України "Про судовий збір", суддя

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху.

Для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в мотивувальній частині ухвали, надати позивачу строк 5 (п’ять) днів з дня отримання ним ухвали.

Роз’яснити позивачу, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.

Суддя: І.О.Гайдар



  • Номер: 2/0198/257/15
  • Опис: Позовна заява Хрипунової Надії Вікторівни до Юр"ївської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 198/620/15-ц
  • Суд: Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
  • Суддя: Гайдар І. О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.09.2015
  • Дата етапу: 20.11.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація