Судове рішення #48801827


справа № 2-а-6457/11

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 червня 2011 року Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Маценко Н.П. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України «Про соціальний захист дітей війни»,-

В С Т А Н О В И В:

18 травня 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду із даним позовом, в якому з урахуванням уточнень просить суд визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України у Броварському районі Київської області щодо виплати щомісячної соціальної допомоги «дитині війни» в розмірі 10 % прожиткового мінімуму, зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України у Броварському районі Київської області здійснити перерахунок недоплаченої щомісячної соціальної допомоги «дитині війни» за період з 18.11.2010 року із розрахунку 30 % мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вже проведених виплат.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 183-2 КАС України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження без судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі

Наданими суду письмовими запереченнями представник відповідача зазначив, що дії Управління Пенсійного Фонду України у Броварському районі Київської області відповідають чинному законодавству України, відповідач діяв у межах своїх повноважень, у спосіб, встановлений чинним законодавством, а вимоги позивача не можуть бути задоволені, так як вони не відповідають законодавству України.

Розглянувши матеріали справи, з’ясувавши всі обставини та перевіривши їх доказами суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Позивач має статус «дитини війни», що надає йому, відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» № 2195-IV від 18.11.2004 р., який набрав чинності з 01.01.2006 року, право на отримання пільг та державної соціальної підтримки, встановлених цим Законом. Відповідач повинен нарахувати та виплатити доплату в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Посилання відповідача у своїх письмових запереченнях суду на постанову Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року, п. 8 якої було визначено, що «дітям війни» підвищення проводиться в іншому, ніж передбачено це Законом, розмірі, суд вважає безпідставним, оскільки така постанова є підзаконним нормативним актом, а надання дітям війни соціальної підтримки є державною програмою соціальної допомоги, яка бере свій початок із вимог Закону України «Про соціальний захист дітей війни», які є чинними та домінуючими щодо підзаконних нормативних актів.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 6, 8, 11,17-19, 69-72, 158-163, 167, 183-2, 186 КАС України, ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України у Броварському районі Київської області щодо виплати ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги «дитині війни» в розмірі 10 % прожиткового мінімуму.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Броварському районі Київської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» із розрахунку 30% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 18.11.2010 року з урахуванням проведених виплат.

Постанова прийнята в порядку скороченого провадження підлягає негайному виконанню в межах суми стягнення за один місяць.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського адміністративного апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Н.П.Маценко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація