ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 квітня 2009 року Справа № 2а-109/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі :
Суддя Остап'юк С.В.
при секретарі Скорій Н.Д.
за участю :
представника позивача : управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до футбольно-спортивного клубу «Прикарпаття» про стягнення боргу в сумі 75727,69 грн., -
ВСТАНОВИВ :
06 січня 2009 року заступник прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську (далі - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до футбольно-спортивного клубу «Прикарпаття» (далі - відповідач) про стягнення боргу в сумі 45837,07 грн. В подальшому позивачем збільшено позовні вимоги та включено до позовних вимог суму 29890,62 грн., у зв'язку з виникненням заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з грудня 2008 року та січня 2009 року. Загальна сума боргу відповідача за період з вересня 2008 року до січня 2009 року складає 75727,69 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач всупереч вимогам пункту 6 частини 2 статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не сплатив до територіального органу Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з вересня 2008 року до січня 2009 року в розмірі 75727,69 грн.
Представник позивача в судовому засідання позов підтримав з підстав наведених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, хоча про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, правом подання письмових заперечень проти позову не скористався .
Розглянувши позовну заяву, заслухавши представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних мотивів.
Судом встановлено, відповідач зареєстрований як юридична особа, являється платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в територіальних органах Пенсійного фонду України, відповідно до статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідач є страхувальником.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).
Стаття 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає, що платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи. Частини третя вказаної статті передбачає, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач у відповідності до статей 14, 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і зобов'язаний виконувати обов'язки платника страхових внесків, встановлені Законом.
У відповідності з пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Судом встановлено, що за період з вересня 2008 року до січня 2009 року відповідачем самостійно нараховано страхові внески на суму 75727,69 гривень. Вказані страхові внески відповідачем не сплачені. Позивачем направлені 02.12.2008 року та 05.01.2009 року на адресу відповідача вимоги про сплату страхових внесків, які відповідачем задоволені не були.
Згідно підпункту 11.11 пункту 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року за № 21-1 платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Частиною 6 підпункту 11.11 пункту 11 вказаної Інструкції встановлено обов'язок платника страхових внесків подання оригіналу розрахунку до органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням платника.
Таким чином, суд приходить до висновку, що несплата в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з вересня 2008 року до 16 лютого 2009 року юридичною особою - футбольно-спортивного клубу «Прикарпаття» управлінню Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську вчинена всупереч статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пункту 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року за № 21-1 і є такою, що порушуює обов'язки платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яким є відповідач.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю .
Стягнути з футбольно-спортивного клубу «Прикарпаття» 76000, вул. Тичини - 8А, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 35276344 на користь управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську, 76018, вул. Незалежності - 44, місто Івано-Франківськ, боргу зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 75727 (сімдесять п'ять тисяч сімсот двадцять сім) гривень 69 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 КАС України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В. Остап'юк
Постанова в повному обсязі складена 05.05.2009 року.