Справа № 2-184\09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2009 року м. Перечин
Перечинський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого-судді Шешені М.О.,
при секретарі – Багара Н.М.,
за участю представника позивача – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ВАТ «Енергопостачальна компанія «Закарпаттяобленерго» в особі структурного підрозділу Перечинський район електричних мереж до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ВАТ «Енергопостачальна компанія «Закарпаттяобленерго» в особі структурного підрозділу Перечинський район електричних мереж звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди. Свої позовні вимоги мотивує тим, що відповідач є споживачем електроенергії, яку йому постачає позивач. 03 лютого 2009 року контролерами енергонагляду Перечинського РЕМ було виявлено в будинку відповідача, який знаходиться у с. Т.Ремета по вул.8-го Березня, № 37 «а» Перечинського району Закарпатської області, зірвані пломби енергозбуту на клемній кришці електролічильника та здійснено дооблікове підключення струмоприймачів в низьковольтному щиті проводом ППВ 2х1.5мм2., внаслідок чого відповідач споживав електроенергію без обліку та оплати, про що було складено акт про порушення правил користування електричною енергією за № 74992. Оскільки, споживання електроенергії відповідачем проводилось без обліку та оплати, то згідно з п. 48 «Правил користування електричною енергією для населення» затвердженою постановою КМУ від 26.07.1999 року та «ОСОБА_1 визначення обсягу та вартості енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією…» затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України № 562 від 4 травня 2006 року позивач просить стягнути позовну суму та судові витрати.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, який діє на підставі довіреності № 3458 від 22.09.2005 року, позовні вимоги підтримав повністю і просив їх задовольнити, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причину неявки не повідомив, а тому суд зі згоди представника позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Зокрема, у судовому засіданні встановлено, що відповідно до акту про порушення «Правил користування електричною енергією для населення» № 74992 від 03 лютого 2009 року ОСОБА_2, будучи споживачем електроенергії, в с. Т.Ремета по вул.8-го Березня, № 37 «а», Перечинського району, зірвав пломби енергозбуту на клемній кришці електролічильника та здійснив дооблікове підключення струмоприймачів в низьковольтному щиті проводом ППВ 2х1.5мм2. При цьому спожита таким чином електроенергія не враховувалася і не сплачувалася.
Також встановлено, що відповідач завдав позивачу внаслідок порушень Правил користування електричною енергією шкоди на суму 1384 грн. 43 коп., про що свідчить розрахунок збитків за актом № 74992 від 04.02.2009 року (а. с. 6).
Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» від 16 жовтня 1997 року правопорушенням в електроенергетиці є самовільне підключення до об»єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку. Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Відповідно до п. 48 «Правил користування електричною енергією для населення», затвердженою постановою КМУ від 26 липня 1999 року за № 1357, споживач несе відповідальність за споживання електричною енергією без приладів обліку.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач ОСОБА_2, порушуючи правила користування електричною енергією, заподіяв позивачу майнову шкоду, а тому така підлягає відшкодуванню.
Судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст. 1166 ЦК України, ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», п.48 «Правил користування електричною енергією для населення», затвердженою постановою КМУ від 26 липня 1999 року за № 1357, ст. ст. 11, 15, 88, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ВАТ «Енергопостачальна компанія «Закарпаттяобленерго» в особі структурного підрозділу Перечинський район електричних мереж до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ «Енергопостачальна компанія «Закарпаттяобленерго» в особі структурного підрозділу Перечинський район електричних мереж 1384 (одну тисячу триста вісімдесят чотири) грн. 43 коп. заподіяної шкоди та 30 (тридцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. 00 коп. держмита.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий: Шешеня М.О.