Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #488384717

Справа №:755/16031/23

Провадження №: 2/755/6945/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


"19" жовтня 2023 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Марфіна Н.В., перевіривши виконання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», Державного підприємства «СЕТАМ», ОСОБА_2 про визнання недійсними електронних торгів та договору купівлі-продажу майна, витребування майна з чужого незаконного володіння, -


у с т а н о в и л а:


17.10.2023 року до Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», Державного підприємства «СЕТАМ», ОСОБА_2 про визнання недійсними електронних торгів та договору купівлі-продажу майна, витребування майна з чужого незаконного володіння.

Вивчивши матеріали позовної заяви при вирішенні питання про можливість відкриття провадження у справі, приходжу до висновку про те, що на даний час вирішити питання про відкриття провадження у справі не можливо, а позов слід залишити без руху надавши позивачу термін на усунення його недоліків, оскільки форма позовної заяви не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.

Як вбачається з матеріалів позову позивачем сплачений судовий збір за подання позовної заяви до суду у загальному розмірі 3220,80 грн.

Розмір сплаченого судового збору не відповідає заявленим позовним вимогам, з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За змістом ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Станом на 01.01.2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб склав 2684,00 грн.

Отже, сума судового збору, яка має сплачуватись фізичною особою за подання позовної заяви майнового характеру знаходиться в межах від 1073,60 грн. до 13420,00 грн.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України визначено, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Таким чином, за подання позовної заяви позивач має сплатити судовий збір за двома вимогами немайнового характеру (1073,60 грн. х 2 = 2147,20 грн.) та судовий збір з вимоги майнового характеру за ставкою 1% від вартості квартири, яка витребовується.

Згідно даних відкритих інтернет-джерел з продажу нерухомості, аналогічні квартири по АДРЕСА_1 за вартістю від 55 до 58 тисяч доларів США, що становить в еквіваленті національної валюти від 2010800,00 грн. до 2120480,00 грн.

Суд зараховує сплачений судовий збір в сумі 2147,20 грн. в рахунок оплати за двома вимогами немайнового характеру, і таким чином на вимогу майнового характеру зі сплаченої позивачем суми лишається - 1073,60 грн. (3220,80 грн. - 2147,20).

За для усунення недоліків позовної заяви в частині сплати судового збору, позивачу слід надати суду звіт про оцінку вартості квартири суб`єкта оціночної діяльності або експертний висновок про дійсну вартістю нерухомості станом на час звернення до суду із позовом.

Після належного визначення дійсної вартості квартири позивачу слід розрахувати 1% від цієї вартості, відняти суму вже сплаченого судового збору в розмірі 1073,60 грн. та надати суду документ на підтвердження доплати судового збору у сумі різниці між визначеною дійсною вартістю квартири та попередньо сплаченою сумою судового збору за вимогою майнового характеру.

При цьому, звертаю увагу позивача, що розмір судового збору за майновою вимогою про витребування квартири не може бути більшим 13420,00 грн., тому у разі якщо 1% вартості спірної квартири становитиме більше вказаної суми, загальна сума судового збору за майновою вимогою має дорівнювати 13420,00 грн., з урахування суми попередньої сплати (1073,60 грн).

Вказані дії позивач має здійснити протягом 10 днів від дня отримання копії цієї ухвали, інакше позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута позивачу.

За змістом ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185, 353-355 ЦПК України, -


п о с т а н о в и л а:


Позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», Державного підприємства «СЕТАМ», ОСОБА_2 про визнання недійсними електронних торгів та договору купівлі-продажу майна, витребування майна з чужого незаконного володіння - залишити без руху.

Надати позивачу строк на усунення виявлених недоліків позовної заяви - не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Текст ухвали складений та підписаний суддею 19.10.2023 року.

Суддя -


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація