Судове рішення #48855085

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2а-1633/09Головуючий у 1-й інстанції Томчук

Провадження № 22ц-658/10 Доповідач - Гурзель І.В.

Категорія - 2



У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 травня 2010 р. колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Тернопільської області в складі:

головуючого - Фащевської Н.Є.

суддів - Гурзель І. В., Жолудько Л. Д.,

при секретарі - Любчик Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації на постанову Шумського районного суду від 9 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації про визнання дій неправомірними і зобов'язання виплатити державну допомогу для догляду за дитиною, -

ВСТАНОВИЛА:

В жовтні 2009 року ОСОБА_1 звернулась в суд із вказаним позовом, посилаючись на те, що відповідач проводить нарахування допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підставі норм визнаних неконституційними, її розміри є значно заниженими. Управління відмовляється здійснити належний перерахунок та виплатити кошти в розмірі, передбаченому чинним законодавством.

Постановою Шумського районного суду від 9 грудня 2009 року позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації щодо перерахунку та невиплати ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення 3-х річного віку за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року у розмірі, встановленому ст. 15 ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" із врахуванням рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року №6-рп.

Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації провести нарахування та виплату гр. ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення 3-х річного віку за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року у розмірі, встановленому ст. 15 ЗУ Про державну допомогу сім'ям з дітьми" із врахуванням рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року №6-рп.

В решті позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі управління праці та соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації просить постанову суду скасувати, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права. Апелянт зазначив, що жодні рішення, дії чи бездіяльність управління не вплинули на розмір допомоги позивачці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки виплати здійснювались в межах бюджетних призначень, а за недосконалість законодавства управління відповідальності не несе.

Дослідивши матеріали справи в межах доводів- апеляційної скарги вбачається що апеляційна скарга до задоволення не підлягає.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем було порушено права позивача на перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку, відповідно до вимог ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, які підлягають захисту шляхом зобов'язання відповідача провести позивачу відповідні нарахування та виплату такої допомоги.

Колегія суддів погоджується з наведеним висновком суду як таким, що відповідає вимогам закону та обставинам справи.

Так по справі встановлено, що позивачка є матір'ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про народження дитини серії 1-ИД №029367, видане Кордишівською сільською радою ІПумського району Тернопільської області.

Статтею 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" в редакції станом на 9.07.2007 року по 31.12.2007 року встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, встановленому законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Згідно довідки №558 від 2 жовтня 2009 року, виданої управління праці та соціального захисту населення Шумської рай держадміністрації, позивачці з 1.01.2007 року по 31.12.2007 року відповідно до ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, вона отримувала допомогу протягом з 1 січня по 31 грудня 2007 року в розмірі по 98,37 грн., 99,72 грн., 101,16 грн., 103,41 грн., 104,85 грн., 107,73 грн., 110,88 грн., тоб то менше прожиткового мінімуму, передбаченого законом.

Законом України від 19.12.2006 року №489-У "Про Державний бюджет України на 2007 рік" дія ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" була зупинена.

Рішенням Конституційного Суду України №6-рп/2007 від 9 липня 2007 року положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", яким призупинено дію ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" визнано таким, що не відповідають Конституції України.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Рішення Конституційного Суду України обов"язкові для виконання всіма органами державної влади та управління, в т.ч. апелянтом, а тому доводи апелянта про відсутність бюджетного фінансування не є переконливими.

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для її задоволення та скасування ухвали.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 314 ЦПК України, колегія суддів, -

Ухвалила :

Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Шумської райдержадміністрації відхилити.

Постанову ІПумського районного суду від 9 грудня 2009 року залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.


Головуючий - підпис

Судді - два підписи

З оригіналом згідно:

Суддя апеляційного суду Тернопільської області ОСОБА_3





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація