Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #488644613


Справа № 461/9205/23

       


У х в а л а

"01" листопада 2023 р.                                                        місто Львів

Суддя Галицького районного суду міста Львова Кітов О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Ідея Банк», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Гуревічов Олег Миколайович, Харківський відділ державної виконавчої служби у Харківському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про повернення безпідставно набутого майна, -

В С Т А Н О В И В :

30 жовтня 2023 року   ОСОБА_1 звернувся із вказаною позовною заявою до Галицького районного суду міста Львова.

Ознайомившись із поданою заявою та доданими до неї документами, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки така подана з порушенням ст. 175, 177 ЦПК України.

Так, згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно.

Розміри ставок судового збору визначені у частині другій статті четвертої Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон).

Зокрема, підпунктом першим пункту першого цієї частини статті визначено, що за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2023 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01.01.2023 встановлено у розмірі 2684 грн.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить зобов`язати Акціонерне товариство «Ідея Банк» повернути позивачу безпідставно набуті кошти в розмірі 3572 грн. 49 коп. стягненні за виконавчим написом вчиненим приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Гуревічовим О.М. від 20.03.2019 р. зареєстрованим в реєстрі за № 1355

Таким чином, позовна заява містить вимогу майнового характеру.

Разом із цим, доказів сплати судового збору позивачем до позовної заяви не додано.

При цьому, у позовній заяві позивач посилається на те, що він звільнений від сплати судового збору на підставі ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів».

Вирішуючи обґрунтованість таких доводів, суд враховує наступне.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів» захист прав споживачів, передбачених законодавством, здійснюється судом. При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.

Як роз`яснив Верховний Суд у постанові від 12.08.2020 у справі №638/6060/18 (провадження № 61-2657св/19), для застосування ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів» має бути встановлено, що позов пов`язаний з порушенням прав споживача.

Суд вважає, що заявлена позивачем позовна вимога не пов`язана із захистом прав споживача.

Так, підставою для стягнення з відповідача грошових коштів позивачем зазначено статтю 1212 ЦК України, якою врегульовано загальні положення про зобов`язання у зв`язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави.

У Преамбулі Закону України «Про захист прав споживачів» зазначено, що цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

За змістом п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.

Із урахуванням вказаних положень Закону, суд вважає, що посилання позивача на Закон України «Про захист прав споживачів» як на підставу для звільнення від сплати судового збору є безпідставними.

Таким чином, для усунення вказаних недоліків позивачу необхідно сплатити судовий у розмірі 1073,60 грн., що відповідає ставці судового збору за подання позовної заяви майнового характеру.

Реквізити для перерахування судового збору:

Отримувач коштів: ГУК Львiв/Галицький р-н/22030101;

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294;

Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);

Номер рахунку (IBAN): UA898999980313171206000013952;

Код банку отримувача (МФО): 899998;

Код класифікації доходів бюджету: 22030101;

Призначення платежу: судовий збір за позовом (ПІП).

Відповідно до частин першої-третьої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 цього Кодексу, а також сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Ідея Банк», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Гуревічов Олег Миколайович, Харківський відділ державної виконавчої служби у Харківському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про повернення безпідставно набутого майна.

Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом надання до суду оригіналу документа, що підтверджує сплату ним судового збору у розмірі 1073,60 грн. або документа, що підтверджує підстави звільнення його від сплати судового збору відповідно до закону.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти з дня її складення.

В частині залишення заяви без руху ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя Олександр КІТОВ



  • Номер: 2/461/3394/23
  • Опис: про повернення безпідставно набутого майна
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 461/9205/23
  • Суд: Галицький районний суд м. Львова
  • Суддя: Кітов О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.10.2023
  • Дата етапу: 20.12.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація