Судове рішення #48874
49/130-А

 


ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.486-65-72


 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


13.06.06                                                      м. Київ                                     49/130-А       

За позовом           Закритого акціонерного товариства “Атек”

до                    Державної податкової інспекції у Святошинському  районі м. Києва

про                  стягнення 6 107,71 грн.

                                                                                          Суддя Митрохіна А.В.

Секретар с.з. Дмитрук О.В.

Представники:

Від позивача:             Боршаєвський Д.Г. –дов.№ 2 від 13.01.2006р.

                                   Підлісний С.Б. –дов. № 3 від 13.01.2006р.

Від відповідача:      Луговець Л.А. –дов. № 7/9/10-025 від 10.01.2006р.


На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 13.06.2006 о 14 год. 35 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.


Обставини справи:


Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з позовною заявою про стягнення з відповідача 6 107,71 грн. процентів за користування кредитом сплачених ЗАТ “Атек” до державного бюджету, крім того просить стягнути з відповідача 85 грн. судового збору та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

В процесі судового розгляду справи позивач надав заяву від 31.05.2006р. про уточнення позовних вимог і просить стягнути з відповідача незаконно нараховані та сплачені до бюджету суми процентів за користування кредитом в розмірі 6207,71 грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на наступні обставини, що 15.08.2001р. у відповідності до Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями), між позивачем та відповідачем було підписано договір № 9 про розстрочення сплати податкового боргу під проценти котрий виник станом на 01.01.2000р. Сума податкового розстроченого боргу з земельного податку з юридичних осіб становила 574798,25 грн. В суми розстрочених податкових зобов’язань було включено 61048,56 грн. суму податкового зобов’язання задекларованого але не сплаченого земельного податку з юридичних осіб за грудень 1999р. Відповідно останнього акту звірки проведеного між позивачем та відповідачем суму 61048, 56 грн. було списано, також списано пеню нараховану на суму вищезгаданого податкового боргу, проте проценти за користування кредитом по договору № 9 від 15.08.2001р. не зменшено. Крім того позивач стверджує, що дану суму процентів сплачено до державного бюджету.

Відповідач надав заперечення на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позову ЗАТ “Атек” повністю, оскільки позивачем порушено строки давності;  нарахування процентів здійснено відповідно умов договору про розстрочення та норм Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, оглянувши в судовому засіданні оригінали документів, копії яких знаходяться у матеріалах справи, Господарський суд міста Києва, -


ВСТАНОВИВ:


Платіжним дорученням № 4727 від 21.03.2006р.  позивач перерахував на рахунок УДК у місті Києві 58448,21 грн.; призначення платежу сплата відсотків за користування кредитом за договором розстрочення № 9 від 15.08.2001р. з податку на землю; без ПДВ.  

Позивачем заявлені вимоги про стягнення незаконно нарахованних та сплачених  до бюджету  суми процентів за користування кредитом в розмірі 6207,71 грн. з Державної податкової інспекції у Солом”янському районі міста Києва.

Відповідно до ст.48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України:  операцій з коштами державного бюджету;  розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів; контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів; бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання державного бюджету.

Статттею 50 Бюджетного кодексу України встановлено, що Міністерство фінансів України здійснює прогнозування та аналіз доходів бюджету і має виключне право надання відстрочок по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів) на умовах податкового кредиту за поданнями органів стягнення на термін до трьох місяців в межах поточного бюджетного періоду.

Державне казначейство України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету.

Органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства.

Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету України і не можуть акумулюватися на рахунках органів стягнення.

Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005р. № 1232 затверджено положення  про  Державне казначейство України, відповідно до якого Державне казначейство України (далі - Казначейство) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінфіну і йому підпорядковується.

Основними завданнями Казначейства є: забезпечення казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів на основі ведення єдиного казначейського рахунка, що передбачає: розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів; контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів за цими зобов'язаннями; в межах своїх повноважень контроль за дотриманням учасниками бюджетного процесу бюджетного законодавства; ведення бухгалтерського обліку і складення звітності про виконання державного та місцевих бюджетів; управління наявними фінансовими ресурсами, що ним обліковуються;  визначення механізму казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів, установлення єдиних правил бухгалтерського обліку і звітності про виконання державного та місцевих бюджетів, кошторисів розпорядників бюджетних коштів, визначення порядку і строків подання звітів про виконання кошторисів державних цільових фондів.

Казначейство відповідно до покладених на нього завдань, у тому числі повертає кошти, помилково або надмірно зараховані до бюджету, за поданням органів стягнення, яким відповідно до законодавства надано право стягнення до бюджетів податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Відповідно до типового положення про Головне управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 04.04.2006р. № 332 Головне управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Головне управління) є територіальним органом Державного казначейства України, який утворюється Державним казначейством України за погодженням з Міністром фінансів України.

Головне управління відповідно до покладених на нього завдань, у тому числі, повертає кошти, помилково або надмірно зараховані до бюджету, за поданням органів стягнення, яким відповідно до законодавства надано право стягнення до бюджетів податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Як вбачається з аналізу вказаних норм, повернення податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень сплачених до бюджету здійснюється органами Державного казначейства України.

Крім того, сума, яку позивач просить стягнути з ДПІ перерахована на казначейський рахунок.

Натомість, позивачем пред»явлено позов до Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва, яка відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні»є  юридичною особою, має самостійний баланс, печатку із зображенням  Державного Герба України і своїм найменуванням, інші печатки і штампи, відповідні  бланки, реєстраційні  рахунки  в  органах Державного казначейства України.

Таким чином, у даній справі позивачем заявлена вимога, яка за своїм змістом не відповідає  матеріально –правовому способу захисту порушеного права, визначеному законом.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Позивач не подав суду допустимі докази в обґрунтування своїх вимог.

Керуючись ст. ст. 49, 51, п.1 ст.71, п. 1 ст. 72, ч. 4 ст. 94, ст. 98, ст. 160, п.4 ст.167, ст. 185, ст.186, ч.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, Господарський суд міста Києва, -


ПОСТАНОВИВ:


В позові відмовити повністю.


Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та/або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана постанова може буде оскаржена до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя                                                                           А.В. Митрохіна


          Дата складання та підписання постанови в повному обсязі  відкладено у зв”язку з технічними причинами до 22.06.2006р.                











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація