Судове рішення #48967531


Справа №2а-1/2010

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2010 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Космачевської Т.В.,

при секретарі Сергієнко І.В.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Краматорської міської ради, Краматорського міського голови ОСОБА_3, Краматорської міської ради про визнання бездіяльності неправомірною, зобов`язання надати двокімнатну квартиру, -

В С Т А Н О В И В:

До Краматорського міського суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до

виконкому Краматорської міської ради, Краматорського міського голови ОСОБА_3, Краматорської міської ради про визнання бездіяльності неправомірною, зобов`язання надати двокімнатну квартиру, обґрунтовуючи свої вимоги тим, з 19 серпня 1987 року він перебуває на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем проживання - у відповідача виконкому Краматорської міської ради, з 3 березня 1993 року – у списку позачергового надання жилих приміщень. З 18 квітня 2007 року він з сім’єю, у складі 3-х осіб, внесений у список на позачергове надання жилих приміщень під №12, категорії 1. Відповідно умов житлового законодавства мені відповідач повинен надати жиле приміщення протягом двох років з моменту включення до списку потребуючих поліпшення житлових умов. Однак до теперішнього часу жиле приміщення мені не надано. На його звернення до виконавчого комітету Краматорської міської ради міський голова ОСОБА_3 відповів про неможливість забезпечення житлом усіх громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тому житлове приміщення буде надано при настанні черги у списку. Просить визнати бездіяльність виконкому Краматорської міської ради и лист Краматорського міського голови ОСОБА_3 незаконними, та зобов’язати Краматорську міську раду надати йому з сім’єю зі складом трьох осіб двокімнатну квартиру.

У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав у повному обсязі, вважав їх обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.

Представник відповідача – виконкому Краматорської міської ради ОСОБА_2 у судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що відповідно ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до 1 категорії мають право на позачергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов (включаючи сім’ї загиблих або померлих громадян). Особи, зазначені в цьому пункті, забезпечуються жилою площею протягом року з дня подання заяви, для чого місцеві Ради щорічно виділяють 15 відсотків усього збудованого житла (в тому числі підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності). Кабінет Міністрів України щорічно виділяє обласним державним адміністраціям цільовим призначенням капітальні вкладення відповідно до кількості сімей, що потребують поліпшення житлових умов. Фінансування будівництва здійснюється з Державного бюджету України. Передбаченими цим пунктом пільгами щодо забезпечення житлом громадяни мають право скористатися лише один раз. Однак кошти з Державного буджету на забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесених до 1 категорії не надходять відповідачеві з 1999 року.

Позивач внесений до списку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесений до 1 категорії відповідно до рішення виконкому від 18.04.07. №166. На данний час в зазначеному списку громадян черга позивача під №11, тобто йому передує 10 родин із відповідною пільгою, які були включені до списку раніше позивача. За списком інвалідів війни, які перебувають на квартирному обліку позивач перебуває за №12, тобто йому передує 11 родин із відповідною пільгою, які були включені до списку раніше позивача. З огляду на зазначене, вважаємо вимоги позивача щодо забезпечення його житлом суперечать ст. 43 Житлового кодексу УРСР.

Краматорський міський голова ОСОБА_3 у судове засідання не з’явився, був повідомлений належним чином, просив слухати справу за його відсутністю, надав заперечення, в яких вказав, що відповідно до ст. 15 Житлового кодексу УРСР до компетенції виконавчих комітетів належить прийняття рішення про надання жилих приміщень у будинках житлового фонду місцевої Ради, затвердження спільних рішень адміністрації і профспілкового комітету підприємства, установи, організації про надання жилих приміщень у будинках відомчого житлового фонду (стаття 52).

Тобто, питання надання житла чинним законодавством не віднесено до компетенції міського голови,

а відноситься виключно до повноважень виконкомів місцевих рад. Враховуючи наведене, вважає, що позов до нього безпідставний, і просить відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 про визнання бездіяльності неправомірною, зобов`язання надати двокімнатну квартиру.

Представник відповідача - Краматорської міської ради у судове засідання не з’явився, просив слухати

справу за його відсутністю, надав заперечення, в яких вказав, що відповідно Житлового кодексу УРСР саме виконавчі комітети міських рад здійснюють управління житловим фондом місцевих рад, здійснюють облік громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, приймають рішення про надання жилих приміщень у будинках житлового фонду місцевої ради, видають ордера на житлові приміщення. Таким чином, відповідач вважає, що до компетенції Краматорської міської ради не відноситься питання про надання житлових приміщень. Наполягав на відмові у задоволенні позову.

Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.

Згідно зі ст. 1 Житлового кодексу УРСР відповідно до Конституції України громадяни України

мають право на житло. Це право забезпечується розвітком і охороною державного і громадського житлового фонду, сприянням кооперативному та індивідуальному житловому будівництву, справедливим розподілом під громадським контролем жилої площі, яка надається в міру здійснення програми будівництва благоустроєних жител…

Відповідно до ст. 15 Житлового кодексу УРСР виконавчі комітети районних, міських, районних у

містах Рад у межах і в порядку, встановлених законодавством, на території району, міста, району у місті здійснюють облік громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, приймають рішення про надання жилих приміщень у будинках житлового фонду місцевої ради, видають ордера на житлові приміщення, затверджують спільні рішення адміністрації і профспілкового комітету підприємства, установи, організації про надання жилих приміщень у будинках відомчого житлового фонду (стаття 52), тощо...

Відповідно ст. 46 Житлового кодексу УРСР поза чергою жиле приміщення надається інвалідам

Великої Вітчизняної війни і приравненим до них у встановленому порядку особам протягом двух років з дати приняття рішення про включення їх до спису на позочергове одержання жилого приміщення…

Відповідно ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали

внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до 1 категорії мають право на позачергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов (включаючи сім’ї загиблих або померлих громадян).

Судом встановлено, що позивач з 19 серпня 1987 року перебуває на обліку громадян, які потребують

поліпшення житлових умов, за місцем проживання - у відповідача виконкому Краматорської міської ради, з 3 березня 1993 року – у списку позачергового надання жилих приміщень (категорія 2). З 18 квітня 2007 року за рішенням виконкому Краматорської міської ради від 18.04.07. №166. він з сім’єю у складі 3-х осіб, внесений у список на позачергове надання жилих приміщень під №11 (категорія 1, №260/87) (а.с. 6-9, 26-36). Листом виконавчого комітету Краматорської міської ради №отв. Ж-899-1-1 від 08.09.09. за підписом відповідача - міського голови ОСОБА_3 позивачеві було надано роз’яснення на його звернення про надання житла (а.с. 5). Відповідно списку інвалідів війни, які перебувають на квартирному обліку у виконкомі Краматорської міської ради, позивач перебуває під №13. Щорічно станом на 1 січня виконком Краматорської міської ради надсилає до облдержадміністрації Донецької області та головного управління праці та соціального захисту населення списки громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, 2 та переселених із зон радіаційного забруднення, які перебувають на квартирному обліку, відповідно якого позивач перебуває на обліку, як особа віднесена до 1 категорії, за №11 (а.с. 46-51).

Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню, тому що надання йому

жилої площі раніше інших черговиків у списках учасників ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії та у списках інвалідів війни, які перебувають на квартирному обліку, буде несправедливим відносно цих осіб, перебуваючих на обліку з такою же пільгою.

Керуючись ст.ст. 6, 11, 14, 159 КАС України, ст.ст. 1, 15, 46 Житлового кодексу УРСР , ст. 20 Зако-

ну України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до виконкому

Краматорської міської ради, Краматорського міського голови ОСОБА_3, Краматорської міської ради про визнання бездіяльності неправомірною, зобов`язання надати двокімнатну квартиру відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана в Донецький апеляційний

адміністративний суд через Краматорський міський суд протягом 10 днів із дня його проголошення.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана в Донецький апеляційний адміністративний суд через Краматорський міський суд протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація