Судове рішення #4905678

Справа № 1-13/2009

ПОСТАНОВА

  І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

22 січня 2009 року                                                                                        м. Перечин

Перечинський районний суд Закарпатської області в складі:

головуючого - судді Шешені М.О.,

при секретарі - Соханич Л.Ю.,

за участю захисника підсудного- Червеняка В.М.,

потерпілої - ОСОБА_1М,

представника потерпілої- адвоката ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу про обвинувачення

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, вул.Р.Армії, № 76, Перечинського району Закарпатської області, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, пенсіонера, раніше не судимого,-      

у вчиненні злочину, передбаченого  ч.1 ст. 125  КК України,-

        ВСТАНОВИВ:

31 липня 2008 року біля 10 год.20 хв. підсудний ОСОБА_3 по вул.Кам”яній в с.Т.Ремета Перечинського району Закарпатської області, затіяв сварку з потерпілою ОСОБА_1, під час якої накинувся на неї та наніс їй удар ножем в ліву руку, внаслідок чого вона отримала легкі тілесні ушкодження.

У судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 винним себе в інкримінованому йому злочині визнав повністю, щиро розкаявся та подав суду заяву, в якій просить справу щодо нього закрити у зв”язку з амністією, оскільки він досяг 60-річного віку.

Потерпіла та її представник у судовому засіданні не заперечили проти закриття справи щодо підсудного, внаслідок акта амністії.

Суд, заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що заява  підсудного підлягає задоволенню з таких підстав.

Встановлено, що підсудній ОСОБА_3 вперше вчинив злочин, передбачений ч.1ст.125 КК України, який відповідно до ст.12 цього Кодексу відноситься до злочинів  невеликої тяжкості.

Також встановлено, що підсудньому ОСОБА_3 на момент набрання чинності Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року, виповнилося 60-років, що стверджується паспортом серії ВО № 923567, виданого 18 квітня 2002 року Перечинським РВ УМВС України в Закарпатській області.

Згідно ст.6 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року звільненню від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, підлягають особи, які підпадають під дію ст.1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи суду, але не розглянуті судами або розглянуті, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчиненні до набрання чинності цим Законом.

Відповідно ж до п. «г”» ст.1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року звільненню від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов”язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України, підлягають чоловіки та жінки, які на день набрання  чинності цим Законом досягли відповідно 60-річного та 55-річного віку.

Згідно ст.44 КК України особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, а також на підставі закону України про амністію чи акта помилування.

Враховуючи те, що підсудний ОСОБА_3 підпадає під дію п. «г”»ст.1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року, суд вважає, що його слід звільнити від кримінальної відповідальності, а справу щодо нього провадженням закрити.

Цивільний позов у справі не заявлено.

Судових витрат та речових доказів по справі не має.

Керуючись ст. 44 КК України,  ст. 6 ч. 1 п. 4 КПК України, ст. 1 п. «г”», ст. 6 Закону України «Про амністію», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.125 КК України на підставі п. «г» ст. 1, ст. 6 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року - звільнити , а справу провадженням - закрити .

На постанову суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Закарпатської області протягом семи діб .

         

Головуючий:                                                                                     Шешеня М.О.

           

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація