Справа № 2-59/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2009 року м. Перечин
Перечинський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого - судді Шешені М.О.,
при секретарі - Соханич Л.Ю.,
за участю позивача — ОСОБА_1,
відповідача — ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 10 травня 2008 року вона з відповідачем зареєструвала шлюб у відділі реєстрації актів цивільного стану Перечинського районного управління юстиції Закарпатської області, актовий запис № 14. Від даного шлюбу в них народилася одна дитина, а саме син, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Однак, подружнє життя у них не склалося, так як вона з відповідачем мають різні характери та погляди на сімейне життя. Разом не проживають шість місяців. Відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги на утримання дитини, тому просить розірвати шлюб з відповідачем, дитину залишити в подальшому на її вихованні та стягнути з відповідача аліменти на утримання сина у твердій грошовій сумі у розмірі 500 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
У судовому засіданні позивачка зменшила розмір позовних вимог, а саме, в частині стягнення аліментів просила стягувати з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн. щомісячно, в частині розірвання шлюбу позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідач у судовому судовому засіданні змінений позов визнав повністю.
У судовому засіданні встановлено, що 10 травня 2008 року позивачка з відповідачем зареєструвала шлюб у відділі реєстрації актів цивільного стану Перечинського районного управління юстиції Закарпатської області, актовий запис № 14. Від даного шлюбу в них народилася одна дитина, а саме син, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Також встановлено, що подружнє життя у сторін не склалося, так як вони мають різні характери та погляди на сімейне життя, на даний час сторони не підтримують подружніх відносин, не ведуть спільного сумісного господарства.
Разом з цим, відповідно до ч.2 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу не може бути пред”явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини.
Враховуючи те, що подружжя має дитину, яка не досягла одного року, суд вважає, що у позові в частині розірвання шлюбу, слід відмовити.
Крім цього встановлено, що обов`язок утримувати дитину відповідач не виконує.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Враховуючи те, що обов`язок утримувати дітей є рівною мірою обов`язком як матері, так і батька, суд вважає, що з відповідача слід стягнути аліменти на утримання дитини.
При визначенні розміру аліментів, суд враховує наявність обставин передбачених ст.182 СК України, а саме: у відповідача відсутні інші діти, непрацездатні члени сім»ї, яких він зобов`язаний утримувати, стан здоров`я дитини є задовільний.
Тому, суд вважає, що з відповідача на користь позивачки слід стягнути аліменти на утримання їхнього сина в розмірі 300 (триста) гривень.
Керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 88, 212-215, 218, 367 ЦПК України, ст.ст. 110 ч. 2, 180, 182, 184 СК України, с у д,-
В И Р І Ш И В :
Змінений позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів – задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання дитини, а саме: сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 300 (триста) гривень щомісячно, починаючи з 22 січня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття, в решті позовних вимог - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 51 (п»ятдесят одної) грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий: Шешеня М.О.
- Номер: 2-во/611/20/15
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-59/09
- Суд: Барвінківський районний суд Харківської області
- Суддя: Шешеня М.О.
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.11.2015
- Дата етапу: 12.11.2015
- Номер: 2-зз/644/13/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-59/09
- Суд: Орджонікідзевський районний суд м. Харкова
- Суддя: Шешеня М.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.03.2017
- Дата етапу: 28.04.2017
- Номер: 22-ц/790/3566/17
- Опис: за позовом Шульгіна Сергія Олександровича,Шульгіна Максима Олександровича до Максименко Андрія Олександровича про стягнення суми боргу
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-59/09
- Суд: Апеляційний суд Харківської області
- Суддя: Шешеня М.О.
- Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.04.2017
- Дата етапу: 09.11.2017