Судове рішення #4905728

Справа № 2-50\09

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

23 січня  2009 року                                                                                       м. Перечин

Перечинський районний суд Закарпатської області в складі:

     

                                                  головуючого-судді Шешені М.О.,

                                                  при секретарі – Соханич Л.Ю.,

                                                 за участю позивача – ОСОБА_1,

     

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до  ПЕРЕЧИНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ НОТАРІЛЬНОЇ КОНТОРИ про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-

     

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом  про   визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 13 березня 2005 року померла його мама ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку в с. Раково по вул. Миру, № 85 Перечинського району. Згідно заповіту він став спадкоємцем  всього майна ОСОБА_2, де б воно не було і з чого б воно не складалося. Однак, в межах шестимісячного строку для прийняття спадщини він не подав до Перечинської державної нотарільної контори заяву, оскільки знаходився на заробітках за межами України. У зв»язку з цим просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки такий ним був пропущений з поважних причин.

У судовому засіданні позивач позов підтримав повністю та просив його задовольнити, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Державний нотаріус Перечинської державної нотаріальної контори у судове засідання не з»явилася, тому суд зі згоди позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши  матеріали справи, приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 померла 13 березня 2005 року, про що свідчить свідоцтво про смерть серії І-ФМ № 003942 від 14 березня 2005 року, видане виконкомом ОСОБА_3 сільської ради Перечинського району Закарпатської області, актовий запис № 15 (а. с. 7).

Також встановлено, що ОСОБА_2 заповідала своєму сину ОСОБА_1  все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, що їй буде належати на день її смерті, на що за законом буде мати право, про що свідчить заповіт від 04 липня  2001 року, посвідчений секретарем виконкому ОСОБА_4 сільської ради Перечинського району Закарпатської області та зареєстрований у реєстрі за № 50 (а. с. 6).

Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється  строк у шість місяців з часу відкриття спадщини.

Однак, позивач  ОСОБА_1 в межах встановленого строку для прийняття спадщини не подав до Перечинської державної нотаріальної контори відповідну заяву, внаслідок чого пропустив даний шестимісячний строк.

Згідно ч. 1 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не  прийняв її. Разом з цим, відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, суд може за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи те, що позивач ОСОБА_1 виїжджав на заробітки за межі України, суд вважає, що він пропустив даний строк з поважних причин, а тому йому необхідно визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Тому, на підставі викладеного та керуючись ст. ст. 11, 15, 209, 212- 215, 218, 222-224 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ПЕРЕЧИНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ НОТАРІЛЬНОЇ КОНТОРИ про визначення додаткового строку для прийняття спадщини – задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини терміном у чотири місяці з дня набрання цього рішення законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Головуючий:                                                                        Шешеня М.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація