Здолбунівський районний суд Рівненської області
Справа №3-1796/10
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 листопада 2010р. Суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області Бондаренко Н.В. розглянувши матеріали, що надійшли із державної податкової адміністрації в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, приватного підприємця, мешканку с.Жоврів вул.Шкільна,14 Гощанського р-ну Рівненської області, ін.код НОМЕР_1 за ч.І ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зміст ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП роз'яснено.
ВСТАНОВИВ:
25 серпня 2010 року гр.ОСОБА_1 у м.Здолбунів по вул.Базарній,4 здійснювала господарську діяльність, а саме надання послуг на розважальних відеоатракціонах, без дозвільних документів (дозвіл СЕС, МНС,). Своїми діями порушила ст.10 ЗУ «Про пожежну безпеку» № 3745-12 від 17.12.1993р. та ст.11 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» № 4004-12 від 24.02.1994р.
В суд для надання пояснень правопорушниця не з'явилася, хоча про місце і час розгляду матеріалів була повідомлена своєчасно та належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю явки в суд з поважних причин не надходило. Згідно ст.268 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.І ст. 164КУпАП, не є обов'язковою.
Розглянувши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до повідомлення Здолбунівської міськради №572-02/9 від 16.09.2009р. ОСОБА_1 дозвіл на початок здійснення підприємницької діяльності, місце здіснення діяльності -розважальний зал автоматів по вул. Базарна,4 в м.Здолбунові не видавався(а.с.32). Відсутні дозволи у ОСОБА_1 на початок здійснення підприємницької діяльності розважальних залів і з СЕС(а.с.28) та МНС(а.с.ЗО).
Із матеріалів справи вбачається, що відповідно до договорів оренди та про співпрацю ОСОБА_1 безоплатно надано місце для розміщення(встановлення) розважальних апаратів, які не передбачають грошових винагород в кафе-барі «Рівень» за адресою м.Здолбунів вул.Базарна,4, вона ж отримувала дохід від цього виду діяльності(а.с.8,9).
Вина правопорушника також стверджується зібраними матеріалами справи: протоколом вилучення речей при вчиненні адміністративного правопорушення від 25.08.2010р., письмовими поясненнями правопорушниці, свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5
Пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.
Відповідно до ч.5 ст.41 Конституції України конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом. Санкція ч.І ст.164 КУпАП передбачає конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини в якості додаткового стягнення.
Згідно зі ст.29 КУпАП конфіскації підлягає лише конкретне майно: предмет, який став знаряддям вчинення, або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи 8 розважальних автоматів стали безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення та використовувалися ОСОБА_1 для здійснення діяльності у сфері надання послуг на розважальних відеоатракціонах.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення., особу порушника, ступінь її вини та обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про накладення на гр. ОСОБА_1 адмінстягнення у вигляді штрафу з конфіскацією відео атракціонів(гральних розважальних автоматів).
Доводи ОСОБА_1 про те, що розважальні автомати на праві власності належать ОСОБА_6 належними доказами не стверджені, вони правопорушником та/або власником не
надані, і судом їх в процесі розгляду справи не здобуто. Під час розгляду справи, ніякими іншими фізичними або юридичними особами не були заявлені вимоги щодо вилученого майна.
Керуючись ст. 221,252,283,284,4.1 ст.164 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення за ч.І ст.164 Кодексу про адміністративні правопорушення та піддати адмінстягненню у вигляді штрафу в розмірі 340 ( триста сорок)грн. з конфіскацією розважальних апаратів( відео атракціонів), а саме: «Crimean girls» з етикеткою на ньому «718», «Crimean girls» з етикеткою на ньому «719», «Crimean girls» з етикеткою на ньому «1108», «Crimean girls» з етикеткою на ньому «1738», «Royal Game» з етикеткою на ньому «3864», «Royal Game» з етикеткою на ньому «3699», «Royal Game» з етикеткою на ньому «3710», «Royal Game» з етикеткою на ньому «4348».
Постанова суду може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до апеляційного суду Рівненської області через Здолбушвськй районний суд Рівненської області.
Суддя: