Справа № 2-275 2007 рік
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 січня 2007 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді - Козирєвої Г.М.
при секретарі Нетецькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел.Покотилівка справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившим право користування житловим приміщенням,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою про визнання втратившим право користування житловим приміщенням ОСОБА_2, посилаючись на те, що останній та її дочка ОСОБА_3 зареєстровані у квартирі АДРЕСА_1, що належить їй на праві приватної власності.
Відповідач пішов з квартири та від дочки більш як два роки тому. До наступного часу не повертався, забрав свої особисті речі. Окрім цього шлюб між дочкою і відповідачем розірваний. Однак вона, як власник цієї квартири, змушена сплачувати за нього комунальні платежі, що ставить її у скрутне матеріальне становище. Тому просить визнати його втратившим право користування її квартирою.
Відповідач у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовної заяви.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши письмові докази по справі, суд вважає заявлений позов таким, що підлягає задоволенню, оскільки у судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований у квартиріАДРЕСА_1, що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 (а.с.5, 8), однак фактично там не проживає з 2004 року, про що свідчать письмові докази по справі- Акт депутата Височанської селищної ради (а.с.8).
Відповідно до ст.163 ЖК України, у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім"ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених ч.1 п.п.1 і 5 частини третьої і частиною четвертою ст.71 цього Кодексу., В судовому ж засіданні встановлено, що відповідач не проживає за вказаною адресою понад ці встановлені законом строки без поважної причини, його особисте майно у будинку позивачки відсутнє. Тому, у відповідності зі ст.163 ЖК України, відповідача необхідно визнати втратившим право користування частиною житлового будинку позивачки. Й це рішення є підставою для анулювання його реєстрації за вказаною адресою.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 214-215, 218, ЦПК України, ст.163, 71 ЖК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1. Визнати ОСОБА_2 втратившим право користування житловим приміщенням - АДРЕСА_1, та належать на праві приватної власності ОСОБА_1.
Рішення є підставою для анулювання реєстрації ОСОБА_2 за вказаною адресою.
На рішення протягом 10 днів з дня його проголошення може бути подано заяву про оскарження, після чого протягом 20 днів може бути подано апеляційну скаргу, через; Харківський районний суд, до Апеляційного суду Харківської області, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.