Справа № 2-а-197 2007 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2007 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді - Козирєвої Г.М.
при секретарі Нетецькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Пенсійного фонду Харківського району Харківської області про скасування рішення Пенсійного фонду та зобов"язання провести перерахунок наукової пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративною позовною заявою до Пенсійного фонду Харківського району Харківської області про скасування його рішення від 12.01.2006 року та зобов"язання Пенсійного фонду провести перерахунок його наукової пенсії, посилаючись на те, що йому відмовлено вказаним рішенням в перерахунку пенсії як науковому працівнику на підставі ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" із-за відсутності наукового стажу роботи 20 років. В рішенні Пенсійного фонду вказано, що його науковий стаж складає 15 років 03 місяця 17 днів. Період його роботи з 01.02.72 р. по 22.12.76 року у науковий стаж не зараховано, оскільки, як вказано в рішенні Пенсійного фонду, Центральне конструкторсько-технологічие бюро Центросоюзу державну атестацію як наукова організація не проходило і відсутня інформація про форму власності. Однак позивач вважає, що це рішення протирічить Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Як вказує позивач, Центросоюз СРСР до 19.04.93 р. не був колективною організацією, а багатогалузевим союзно-республіканським міністерством СРСР з кооперативною формою власності та незалежним держбюджетом Центросоюзу СРСР. Харківське ЦКТБ Центросоюзу СРСР було державною науково-технічною організацією по розробці та запровадженню виробів нової техніки на 36 машинобудівельних заводах і 154 ремонтних підприємствах Центросоюзу згідно з "Положенням про центральне конструкторсько-технологічне бюро Центросоюзу (ЦКТБ), затвердженим постановою Правління Центросоюзу № 192 п.2 від 15.12.70 р. А після розпаду СРСР Харківське ЦКТБ Центросоюзу СРСР перейшло у власність Укоопсоюзу України (спільна Постанова Центросоюзу СРСР № 186 від 30.12.91 р.) і тільки в квітні 1993 року воно було реорганізоване у спільне колективне підприємство ХЦКТБ Укоопснабмаш Укоопсоюзу України.
Також позивач зазначив, що в Законі України "Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 1646 від 6.04.00 р. до ст. 24 внесено доповнення про те, що "Дія цієї статті поширюється на наукових (науково-педагогічних) працівників вищих учбових Закладів 3-4 рівня акредитації Центрального союзу споживчих товариств України (Укоопсоюзу)". Що свідчить про те, що Закон України "Про наукову та науково-технічну діяльність" поширюється на наукових працівників системи споживкооперації України. А Харківське ЦКТБ Центросоюзу єдина в СРСР наукова організація споживкооперації науково-технічного та науково-організаційного напрямку, правонаступником якої став Укоопсоюз. І тому ця організація не може не підпадати під дію цього Закону. Цим Законом України та Законом України про кооперацію не передбачено проходження державної атестації. Тому просить зобов"язати відповідача перерахувати йому пенсію.
Представник відповідача по довіреності Вершняк Т.М. у судовому засіданні не заперечувала проти того, що дія Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" може поширюватись на наукових працівників Центросоюзу СРСР, однак у ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" передбачено, що дія цієї статті поширюється на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ та організацій недержавної форми власності, які пройшли державну атестацію згідно з цим Законом. Даних про те, що ЦКТБ Центросоюзу СРСР відноситься до державної форми власності немає. Також немає даних про проходження ним державної атестації. Тому просила відмовити в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши письмові докази по справі, суд не знаходить підстав для задоволення позовної заяви ОСОБА_1 з наступних підстав.
Встановлено, що ОСОБА_1 в період з 01.02.72 р. по 22.12.76 р.
працював у Центральному конструкторсько-технологічному бюро
Центросоюзу СРСР і просить зарахувати цей стаж до научної діяльності для перерахунку пенсії як науковому працівникові відповідно до ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Відповідно до ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", дія цього Закону поширюється на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ та організацій недержавної форми власності, які пройшли державну атестацію згідно з цим Законом, недержавних вищих навчальних закладів 111-1V рівнів акредитації, що діють відповідно до Закону України "Про вищу освіту", міжнародних наукових організацій, відкритих на території України відповідно до міжнародних договорів, установчі документи яких затверджено Кабінетом Міністрів України, а також на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ і вищих навчальних закладів 111-IV рівнів акредитації, що належали партійним та громадським організаціям колишніх Української РСР, інших республік СРСР та СРСР.
Позивач посилається на те, що ЦКТБ Центросоюзу СРСР було державною науково-технічною організацією по розробці та запровадженню виробів нової техніки. І в той же час наводить докази того, що Центросоюз СРСР мав кооперативну форму власності, тобто був не державною, а кооперативною організацією. Тому, відповідно до названої вище ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" мав проходити державну атестацію. Інакше дія ст.24 цього Законе не може поширюватись на його наукових (науково-педагогічних) працівників.
Як свідчать пояснення позивача ОСОБА_1, який на той час працював
ІНФОРМАЦІЯ_1, а потім ІНФОРМАЦІЯ_2, такої атестації ЦКТБ Центросоюзу не проходило. Воно не є вищим
навчальним закладом, про яке йдеться мова у ст.24 вказаного Закону, і не є
науковою установою партійної чи громадської організації колишніх Української
РСР, інших республік СРСР та СРСР.
Тому немає підстав зараховувати період діяльності позивача в ЦКТБ
Центросоюзу з 01.02.72 р. по 22.12.76 р. до наукової діяльності, що дає право
перерахувати йому пенсію як науковому працівникові у відповідності до вимог
ст.24 вказаного Закону. Нарахований йому науковий стаж складає 15 років 03
місяці 17 днів (а.с. 16), в той час як необхідно мати науковий стаж роботи не
менше 20 років. Тому в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 повинно бути
відмовлено.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 161-163, 167 Кодексу Адміністративного Судочинства України, ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", суд,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про скасування рішення Пенсійного фонду від 12.01.2006 р. та зобов'язання Пенсійного фонду Харківського району Харківської області провести перерахунок його наукової пенсії - відмовити.
На постанову протягом 10 днів з дня її проголошення може бути подано заяву про оскарження, після чого протягом 20 днів може бути подано апеляційну скаргу, через Харківський районний суд, до Апеляційного суду Харківської області, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.5 ст.186 Кодексу Адміністративного Судочинства України.