Судове рішення #4911226

                               

                                                                                                                           Справа № 2- 698/08                                             2-126/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

        “01 “ квітня  2009  року               м. Звенигородка

    Звенигородський районний суд Черкаської області

        в складі: головуючої судді      Демченко В.С.

                    при секретарі         Некречій Н.Я.

        за участі:   позивачки              ОСОБА_1                                    

                                       

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м Звенигородки цивільну справу  провадження в якій відкрито за  позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення коштів

в с т а н о в и в:

   

    Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду  з позовом до  ОСОБА_2І, ОСОБА_4  про стягнення  кошті, мотивуючи тим,  що з вини відповідачів її сім’ї завдано значних збитків, тому останні зобов’язані їх відшкодувати. Зокрема  зазначила, що  її чоловік ОСОБА_5 працював на посаді  директора  ветлаболаторії. Він мав певні зв’язки з бухгалтером  лабораторії ОСОБА_4 і остання народила від нього дитину. Чоловік за рахунок заробітної плати, додаткових премій, доходів від  аптеки та коштами, які вона позивачка, надсилала з Італії, де знаходилася на заробітках і тими, що знаходилися на рахунках в банку, забезпечував відповідачку та її дитину, в тому числі придбав будинок, влаштовував  відвідини кафе та ресторанів в селех району.  За 13 років чоловік витратив на відповідачку 200 тисяч сімейних коштів. Відповідач ОСОБА_2 принижував її, приховуючи все це та використовуючи ситуацію. Він  також сприяв таким стосункам між її чоловіком і ОСОБА_4 та дозволив  чоловікові відкрити  в приміщенні ветстанції приватну аптеку. Вона позивачка працювала в аптеці 43 місяці. Аптека функціонувала і давала  прибутки протягом 7,5 років. За цей час на ім’я чоловіка було покладено більше 150 тисяч гривень на рахунку  у банку « Аваль». Гроші належали їх сім’ї. В банку також був відкритий  на ім’я чоловіка  валютний рахунок, куди надходили гроші, перераховані нею з  Італії.  Вони з чоловіком мають чотирьох  дітей, двоє з яких студенти.  Чоловік хворів на рак, був інвалідом і йому постійно потрібні  були ліки.  14  вересня 2007 року чоловік помер. 14  березня 2008 року закінчився строк на прийняття спадщини після  смерті чоловіка. Але з’ясувалось, що спадщини немає, так як гроші з рахунків ОСОБА_5 зникли. Крім того їх дочка має борг в зооветстабі. Вважаючи,  що кошти з рахунків зникли за допомогою матері відповідачки ОСОБА_4, яка була працівником банку і були витрачені та використані відповідачами ОСОБА_4 та  ОСОБА_2 просить  стягнути з них на її користь 40000 гривень: 10000 -  на повернення боргу в ветснаб,  10000 грн. -  на оплату останнього курсу  навчання сина ОСОБА_6; 20 000 гривень – Ѕ частину  її перерахунків з Італії.

     Під час  попереднього судового засідання  за клопотанням позивачки належним відповідачем в справі замість ОСОБА_4 судом визнана   ОСОБА_3  через те, що позивачка  не знала правильного прізвища відповідачки.

     В судовому засідання позивачка позов підтримала і просить його задовольнити повністю, стягнути з відповідачів на її користь 40000 гривень. Із них 5000 гривень із ОСОБА_2 і 35000 гривень із  ОСОБА_3, посилаючись на те. що 10000 гривень її нині покійний  чоловік та відповідачі взяли  із каси  ветаптеки і витратили  на розваги,  внаслідок чого у її чоловіка була мала заробітна плата,  яку він у сім’ю не приносив. 10000 гривень спільних сімейних коштів  її  чоловік витратив на навчання ОСОБА_3, а 20000 тисяч – на придбання для неї будинкув м. Звенигородці по вул. Калініна. 45.

     Відповідач  ОСОБА_2 в  судове засідання не з’явився, звернувся до суду з письмовою заявою про розгляд справи без його участі та відмову у позові.

     Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилася,  звернулася до суду з письмовою заявою  про розгляд справи  без її участі та відмову у  задоволенні позову ОСОБА_1    

    Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав:

    Згідно ст. 60 ЦПК кожна сторона повинна довести  ті обставини на які вона посилається як на підставу  своїх вимог  і заперечень, крім обставин, які не підлягають доказуванню.

     Згідно ст. 11 ЦК України  цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами  цивільного законодавства,  а також із дій осіб, що не передбачені  цими актами,  але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки.

     Підставами виникнення цивільних  прав та обов’язків,  зокрема є:

    договори та інші правочини;

    завдання майнової та моральної шкоди іншій особі, інші юридичні факти.

     Згідно ст. 1166 ЦК України  майнова шкода завдана неправомірними  рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної особи,  а також шкода завдана майну фізичної особи відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

     Позивачка не надала суду  доказів того, що внаслідок неправомірних дій чи бездіяльності відповідачів заподіяна шкода  спільному  сумісному майну її та її нині покійного чоловіка.

     Позивачка також не  надала доказів того, що  її нині покійний чоловік ОСОБА_5 витрачав свою  заробітну плату, спільне сумісне майно подружжя  на користь відповідачів, вчиняв з ними правочини: передавав  грошові кошти відповідачам, позичав, дарував,  витрачав іншими способами  на утримання відповідачів чи вчиняв будь – які інші правочини на користь  відповідачів внаслідок яких  передавав на їх користь грошові кошти належні йому і його сім’ї.

          На підставі 11, 202-208, 509,526,717-719, 1046, 1168 ЦК України, керуючись ст.10,11, 60,61, 208,209, 212-215 ЦПК України, суд , -

в и р і ш и в:

                                                 

     В позові ОСОБА_1  до ОСОБА_2,  ОСОБА_3 про стягнення коштів відмовити.

     Копію рішення протягом п’яти днів  з дня його проголошення направити  відповідачам

   

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви  про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі  подання апеляційної скарги, рішення якщо  його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Заяву про апеляційне оскарження  рішення суду може бути подано протягом десяти днів  з дня проголошення рішення.  Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга  може бути подана без попереднього подання  заяви про  апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк,встановленийдля подання заяви про апеляційне оскарження.Заява про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційна скарга подаються  апеляційному суду Черкаської області через Звенигородський районний суд.    

                       Суддя

 

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація