Справа № 2-997/2008 рік
РІШЕННЯ
Ім»ям України
17 липня 2008 року Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
У складі : головуючого судді Дунай Л.В.
при секретарі – Зубачевській О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Верхньодніпровську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
Встановив :
До суду звернувся позивач із позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на наступне:
20 вересня 2005 року померла її бабуся- КРАВЕЦЬ ОСОБА_3 , яка постійно проживала у ІНФОРМАЦІЯ_1, але все належне їй майно знаходиться на території Верхньодніпровського району Дніпропетровської області та складається з земельної частки( паю) на території Малоолександрівської сільської ради розміром 7,22 умовних кадастрових одиниць.
Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з земельної частки( паю) на території Малоолександрівської сільської ради розміром 7,22 умовних кадастрових одиниць.
У шестимісячний строк після смерті бабусі позивачка не звернулася до державної нотаріальної контори для подачі заяви про прийняття спадщини у зв»язку з тим, що довгий час після смерті бабусі перебувала у стресовому стані, хворіла, що не дало їй змоги звернутися до нотаріальної контори.
Вважає причину пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини після смерті бабусі поважною. Просить визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
У попереднє судове засіданні позивачка не з»явилася, надавши заяву про розгляд справи у її відсутності, свої вимоги підтримала у повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідач по справі – ОСОБА_2,до судового засідання не з»явилася, надавши суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги позивачки визнає .
Третя особа- представник Другої Криворізької державної нотаріальної контори, до судового засідання не з»явився.
Дослідивши докази, надані позивачем, суд прийшов до висновку, що його вимоги підлягають задоволенню з таких підстав:
Матеріалами справи встановлено, що 20 вересня 2005 року померла бабуся позивачки- КРАВЕЦЬ ОСОБА_3 , яка постійно проживала у ІНФОРМАЦІЯ_1, але все належне їй майно знаходиться на території Верхньодніпровського району Дніпропетровської області та складається з земельної частки( паю) на території Малоолександрівської сільської ради розміром 7,22 умовних кадастрових одиниць.
Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з земельної частки( паю) на території Малоолександрівської сільської ради розміром 7,22 умовних кадастрових одиниць.
У шестимісячний строк після смерті бабусі позивачка не звернулася до державної нотаріальної контори для подачі заяви про прийняття спадщини у зв»язку з тим, що довгий час після смерті бабусі перебувала у стресовому стані, хворіла, що не дало їй змоги звернутися до нотаріальної контори.
Згідно статті 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини .
Згідно статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців , який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно статті 1272 ЦК України – якщо спадкоємець протягом строку , встановленого статтею 1270 ЦК , не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
У судовому засіданні позивач довів суду, що ним пропущений строк на прийняття спадщини з поважної причини, що вона під час збігу шестимісячного строку після смерті бабусі хворіла на гіпертонічну хворобу і не могла звернутися до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини.
Тому суд прийшов до висновку про можливість задоволення вимог позивача і надання йому додаткового строку для прийняття спадщини.
На підставі статті 1270,1273 ч.3 ЦК України, керуючись ст.10,137,179 ЦПК України, суд
Вирішив :
Вимоги ОСОБА_1 задовольнити:
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк на подачу заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 , померлої 20 вересня 2005 року, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини- у вигляді 2 місяців з дня вступлення у законну силу рішення суду.
На рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Дніпропетровської області заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: