2-674/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2009року Єнакіївський міський суд Донецької області
у складі: головуючого судді – Дарміна М.О.
при секретарі - Нікулиці К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Єнакієве справу за позовом ОСОБА_1 до ДП «Орджонікідзевугілля» Міністерства вугільної промисловості України про відшкодування моральної шкоди
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду і просив стягнути з відповідача моральну шкоду.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що понад 17 років він працював на підприємствах вугільної промисловості на підземних роботах.
Після медичного обстеження та проведеного лікування, згідно висновку МСЕК від 28 серпня 2007 року йому первинно була встановлена втрата професійної працездатності 40 % і визнано інвалідом третьої групи у зв»язку з професійним захворюванням. Через ушкодження здоров»я на виробництві йому заподіяна моральна шкода, що привело до моральних страждань, які він переніс. Із-за порушених нормальних життєвих зв»язків, він зазнав негативних наслідків, які потребують від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Тому просив стягнути моральну шкоду, заподіяну внаслідок трудового каліцтва в сумі 100000 грв . Пропущений срок для звернення до суду просив поновити, оскільки є юридично неосвіченою людиною .
В судовому засіданні позивач наполягав на задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Представник відповідача позов не визнав, посилаючись на те позивач в судовому засіданні не надав доказів того, що строк позовної давності, передбачений статтею 233 КЗпП України був пропущений позивачем з поважних причин. Також позивач не погодився з розміром позовних вимог, наполягаючи на їх задоволені у разі поновлення строку позовної давності у розмірі який відповідає існуючий судовій практиці.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до статті 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди проводиться працівнику у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань , втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Позивачеві висновком МСЕК від 28 серпня 2007 року йому первинно була встановлена втрата професійної працездатності 40 % і визнано інвалідом третьої групи у зв»язку з професійним захворюванням. (а.с.17). Хронічним професійним захворюванням позивачеві спричинено моральну шкоду, яка виражається в його моральних переживаннях та стражданнях в зв’язку з пошкодженням здоров’я , в порушенні нормальних життєвих зв’язків із-за неможливості продовження активного способу життя , в порушенні відношенні з оточуючими людьми, від нього потребуються додаткові зусилля для організації свого життя.
Статтею 233 КЗпП України встановлений трьомісячний термін для звернення до суду за захистом своїх прав чи інтересів. Таке право у позивача виникло з дня первинного встановлення на МСЕК 6 вересня 2007 року , але в подальшому позивач продовжував хворіти і будучі юридично неосвіченою людиною пропустив встановлений законом строк звернення до суду, який у відповідності до статті 234 КЗпП України може бути поновлений судом.
Однак, вирішуючи питання про розмір моральної шкоди, суд вважає необхідним врахувати ступінь втрати професійної працездатності 40%, конкретні обставини і виходячи з принципу розумності та виваженості, вважає стягнути з відповідача моральну шкоду в сумі 12000 грв.
На підставі наведеного та керуючись ст..10,11,60,212-215 ЦПК України, Законом України «Про охорону праці», ст..ст. 2,233,234,237-1 КЗпП України, Рішення КС України № 20-РП /2008 від 8.10.2008 року, суд -
В И Р І Ш И В :
ОСОБА_1 поновити строк звернення до суду з позовом до ДП «Орджонікідзевугілля» Міністерства вугільної промисловості України про відшкодування моральної шкоди.
Стягнути з ДП «Орджонікідзевугілля» Міністерства вугільної промисловості України на користь ОСОБА_1 у відшкодування моральної шкоди – 12000/дванадцять тисяч / гривень.
В решті позову відмовити.
Заяву на апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Єнакіївського міського суду Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Єнакіївський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 2-др/726/3/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-674/2009
- Суд: Садгірський районний суд м. Чернівців
- Суддя: Дармін М.О.
- Результати справи: відмовлено в задоволенні заяви (клопотання)
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.04.2016
- Дата етапу: 31.05.2016
- Номер: 6/591/241/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-674/2009
- Суд: Зарічний районний суд м. Сум
- Суддя: Дармін М.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.07.2021
- Дата етапу: 29.07.2021