Судове рішення #49185144


Вільшанський районний суд Кіровоградської області

смт. Вільшанка, вул. Лагонди, 5., 26600, (05250) 9-70-60

Категорія статобліку: 2.19

Справа № 2А-155/2010р.

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

19 січня 2010 року Суддя Вільшанського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до управління Пенсійного Фонду у Вільшанському районі Кіровоградської області про поновлення сіропущеного строку для звернення до адміністративного суду, стягнення недоплаченої щомісячної державної ссігальної допомоги «Дітям війни» та зобов’язання її подальшої виплати,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 НІиа Іваиівиа звернулась до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного Фонду у Вільшанському районі Кіровоградської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» та зобов’язання її подальшої виплати, в якому зазначається, що вона являється «Дитиною війни» та повинна отримувати з 01.01.2006р. щомісячну державну соціальну допомогу у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, хоча в 2006-2007 рр. їй така допомога не виплачувалась. Соціальна допомога у 2008р. «Дітям війни» виплачується у розмірі 10 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, замість на.тежних зо % мінімальної пенсії за віком або прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, перед позивачкою виникла недоплачена відповідачем соціальна допомога.

Позивачка вказує, що вона порушила річний строк звернення до адміністративного суду з поважних причин, так як її законні права було обмежено шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових актів вищої сили законів України, крім того про належні їй як «Дитині війни» виплати зона дізналась після висвітлення зазначених подій в засобах масової інформації.

У зв’язку з наведеним позивачка просить відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів та зобов’язати відповідача нарахувати на її користь недоплачену їй як «Дитині війни» щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2008рр. в сумі 3603,70 грн. та зобов’язати виплачувати в подальшому.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 104-106 КАС України.

Керуючись ст. ст. 4,107 КАС України,

УХВ АЛИВ:

Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного Фонду у Вільшанському районі Кіровоградської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» та зобов’язання її подальшої виплати.

Призначити справу до попереднього розгляду на 11 лютого 2010 року на 9 год. 40 хв. в залі судових засідань Вільшанського районного суду Кіровоградської області.

Адміністративна справа розглядатиметься слідуючим складом суду: головуючий суддя - Л.Ю. Ясінський, при секретарі судового засідання - В.П. Гузовій.

Надіслати сторонам копії ухвали про відкриття провадження по справі разом з інформацією щодо їх процесуальних прав та обов’язків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України.

Відповідачу запропонувати подати в п’ятиденний строк з дня отримання копії зазначеної ухвали суду письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.

Зобов’язати управління Пенсійного Фонду у Вільшанському районі Кіровоградської області до 11.02.2010р. надати суду належним чином завірену довідку про те, чи виплачувалась ОСОБА_3 30% надбавка до пенсії як «Дитям війни» з 2006р.

Ухвала може бути оскаржена лише в частині недотримання правил підсудності до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Вільшанський районний суд Кіровоградської області протягом 10 (десяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 5 (п’яти) днів з дня проголошення ухвали.

В іншій частині оскарженню не підлягає.

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація