Справа 2-82/07 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 січня 2007 року. м. Тячів.
Тячівський районний суд в складі головуючого судді Решетар В.І. при секретарі Поличко Л.В., з участю позивача ОСОБА_1, представника позивача - ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_4, представника відповідача Вільхівської с/Ради - Шелемба І.І. розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Тячів цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Вільхівцілазівської с/Ради про скасування державного акту на право власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачів про скасування державного акту на землю НОМЕР_1.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що рішенням Тячівського суду від 1 лютого 2006 року його зобовязано повернути ОСОБА_2 земельну ділянку розмірами 0,33 га розташованої в уроч. Бобове с Вільхівці Лази. Вважає вказане рішення суду незаконним тому, що раніше спірна земельна ділянка належала Буштинському лісгоспу і він протягом довгого періоду користував спірну ділянку, косив сіно та орав десь біля 2 га в даному урочищі. Після переходу землі до колгоспу він продовжував користуватись землею. Його батьки все життя пропрацювали в колгоспі і матері було видано сертифікат на право на земельну частку (пай) розміром 1,23 га. Псля смерті матері його батько отримав свідоцтво про спадщину за законом на земельну частку (пай) і батько подарував йому право на земельну частку на пай відповідно до сертифікату НОМЕР_2 . Він користується земельною ділянкою більше 15 років, від нього ніхто не вилучав земельну ділянку, а тому вважає себе належним користувачем земельної ділянки. Просить визнати недійсним державний акт на землю НОМЕР_1 виданий на імя ОСОБА_2 площею 0,84 га в урочищі Бобове, с В.Лази і зобовязати В.Лазівську с/раду виділити в натурі земельну ділянку в уроч. Бобове с. ВЛази розміром 1,23 га.
Позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримує повністю посилаючись на обставини зазначені в позовній заяві та пояснив, що спірною земельною ділянкою на яку видано державний акт користувались його батьки та він сам довгі роки ще в бутність колгоспу. В нього ніхто не просив згоди на вилучення від нього з користування земельної ділянки. А тому вважає державний акт незаконним і просить його скасувати, а В.Лазівську Раду просить зобовязати виділити йому в натурі земельну ділянку в уроч. Бобове розмірами 1,23 га.
Представник відповідача - ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнає і пояснив, що позивачу в справі ОСОБА_2 було на законних підставах виділено земельну ділянку відповідно до державного акту. Ним же виготовлено технічну документацію на виготовлення оспорюваного державного акту. Спір по даній земельній ділянці вирішувався в суді та позивача ОСОБА_1 рішенням суду зобовязано повернути земельну ділянку ОСОБА_2. Вимоги позивача є безпідставними так як в нього не було і не має права на користуванням спірною земельною ділянкою. Просить в задоволенні позову відмовити.
Представник відповідача ВЛазівської с/Ради в судовому засіданні позовні вимоги не визнає та пояснив, що відповідачу ОСОБА_2 на законних підставах було виділено спірну земельну ділянку відповідно до рішення сесії с/ради та в послідуючому видано державний акт. Однак позивач в справі безпідставно самовільно захопив земельну ділянку яка належить відповідачу ОСОБА_2 Посилання позивача про належність йому земельної ділянки відповідно до договору дарування яким земельну ділянку подарував йому батько не може братись до уваги так як відповідно до вказаного договору дарування позивач обдарований лише правом на отримання
земельної ділянки паю та вказане право позивачем не реалізовано і ним в натурі земельну ділянку не отримано. З приводу розпаювання земель то таке повністю не проведено, так і не проведено інвентаризація земель яка підлягає до розпаювання. Виділення землі позивачу можливе лише з незаянятих земель. Просить в позові відмовити.
Заслухавши сторін та дослідивши матеріали цивільної справи суд вважає, що в задоволенні позову позивача ОСОБА_1 слід відмовити з слідуючих підстав.
У відповідності до ст. 3 ч.1 ЦПК України " Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених , невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів".
Суд вважає доведеним ту обставину, що відповідачу ОСОБА_2 було виділено на законних підставах земельну ділянку розмірами всього 1,60 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі рішення УІ сесії 23 скликання Вільхівсько-Лазівської сільської ради від 31 березня 1999 року, що стверджується державним актом на право власності на землю та планами меж земельних ділянок (а.с. 40-41).
Про вчинення самовільного захвату якраз позивачем в справі ОСОБА_1 у відповідача в цій справі ОСОБА_2 частини земельної ділянки розмірами 0,33 га належної ОСОБА_2 і розташованої в урочищі Бобове с. В.Лази стверджується рішенням Тячівського районного суду від 1 лютого 2006 року яке є чинним і ніким не скасовано, (а.с.4-7)
Посилання позивача про наявність права на спірну земельну ділянку на підставі договору дарування (а.с.9) на увагу не засуговує у звязку з тим, що на підставі вказаного договору дарування позивач обдаровиний лише правом на земельну частку пай і наявність сертифіката на право на земельну частку пай не надає право власнику сертифіката на користування чи володіння земельною ділянкою.
Окрім того позивачем в судовому засіданні та позовних вимогах не ставиться вимога про відміну рішення УІ сесії 23 скликання Вільхівсько-Лазівської сільської ради від 31 березня 1999 року як такого, що послужило підставою видачі оспорюваного державного акту та позивачем не доведено в судовому засіданні підстави за яких державний акт є незаконними.
Також позивачем не доведено в судовому засіданні обставина на яку він посилається, а саме належне довгострокове користування ним спірною земельною ділянкою.
А тому в задоволенні позову позивача слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 60, 61 ч.3, 80, 213-215 ЦПК України, ст. 7, 23, 24, 36 ЗК України в ред. 1991 року, ст. 116 ч.5,119,152 -155 ЗК України в ред. 1.01.2002 року,
РІШИВ
Відмовити в позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Вільхівці-Лазівської с/Ради про скасування державного акту на право власності на земельну ділянку на землю НОМЕР_1 та в зобовязання Вільхівсько-Лазівської с/Ради виділити в натурі земельну ділянку в уроч. Бобове с В.Лази розмірами 1,23 га.
Заява про оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Закарпатської області через Тячівський районний суд з подачею копії скарги до апеляційного суду.
Головуючий суддя: Решетар В.І