Справа № 1 -22 2007 р.
ВИРОК
ІМ"ЯМ УКРАЇНИ
1 лютого 2007 року Краснокутський районний суд Харківської області в
складі головуючого судді - Мордовенка В.І.,
при секретарі - Яхно Т.І.,
з участю прокурора - Пономаренка С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Краснокутську кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, гр. України, українця, освіта вища, одруженого, пенсіонера, прож. АДРЕСА_1, не військовозобов'язаного, не судимого, за ч. 1 ст. 263 КК України, -
встановив:
ОСОБА_1, маючи намір на незаконне носіння, придбання та зберігання вогнепальної зброї, являючись мисливцем та маючи в законному користуванні сигнальний пусковий пристрій в 1996-1997 pp. На токарному станку в майстерні Качалівської ЗОШ, де він на той час працював завгоспом, саморобний ствол до пускового пристрою. Потім використовував даний пристрій зі стволом для відлякування бродячих собак та хижої птиці, заряджаючи його капсулем "Жевело" та проводячи постріли. 08.12.2006 року ОСОБА_1 взяв вказаний пристрій і приїхав з ним на велосипеді в смт. Краснокутськ, повертаючись назад та проїжджаючи по вул. Зарічній дістав вказаний пристрій та зробив з нього постріл для відлякування собак, які на нього напали. Далі він був затриманий охоронцем Краснокутського райавтодору, який викликав працівників міліції, які в присутності понятих вилучили вказаний пристрій. Згідно з висновком судово-балістичної експертизи НОМЕР_1 пусковий пристрій з саморобним стволом має всі ознаки саморобної вогнепальної зброї, призначеної для стрільби комбінованими патронами, які складаються з капсуля "Жевело", пороху та одиночного або множинного заряду і являється саморобною вогнепальною зброєю.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 винним себе в скоєнні злочину, передбаченого ст. 263 ч.І КК України, визнав повністю та пояснив, що в серпні 2006 року в м. Харків купив сигнально-пусковий пристрій та 10 ракет до нього. На токарному станку в Качалівській школі виготовив ствол до пускового пристрою, зберігав у себе вдома. В грудні 2006 року на велосипеді їздив до смт. Краснокутська і взяв пристрій з собою. Коли повертався додому, на нього напали собаки і він зробив один постріл, щоб їх відлякати. Що це злочин, він не думав, він мисливець і у нього є дозвіл на зберігання та носіння зброї.
Крім повного визнання своєї вини в скоєнні злочину, передбаченого ст. 263 ч.І КК України вина підсудного в інкримінованому йому злочині підтверджується зібраними матеріалами по справі, дослідженими в судовому засіданні, а справу розглянуто в порядку ст. 299 КПК України, проти чого ніхто з учасників судового процесу не заперечував, а учасникам судового процесу роз"яснено наслідки ст. 299 КПК України.
Дії підсудного суд кваліфікує за ч. 1 ст. 263 КК України, оскільки він здійснив виготовлення та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу.
Вивченням особистості підсудного встановлено, що він раніше не судимий, на обліку в наркологічному та психіатричному кабінетах Краснокутської ЦРЛ не перебуває, одружений, пенсіонер, ветеран праці, за місцем проживання характеризується посередньо.
Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 згідно ст. 67 КК України, не встановлено.
Обставиною, що пом"якшує відповідальність згідно ст. 66 КК України, є щире розкаяння у вчиненому злочині.
При призначенні покарання підсудному суд враховує суспільну небезпечність скоєного злочину, умови та обставини скоєння злочину, дані про особу підсудного, пом"якшуючі та обтяжуючі покарання обставини, та вважає, що виправлення і перевиховання підсудного можливе без реального відбування покарання з застосуванням ст. 75 КК України.
Цивільний позов по справі не заявлено.
Судові витрати по справі на суму 353 грн. 08 коп. підлягають стягненню.
Долю речових доказів, які знаходяться в камері зберігання Краснокутського РВ, вирішити відповідно до ст. 81 КПК України.
Керуючись ст. ст. 81, 299, 323, 324 КПК України, ст.ст. 263 ч. 1, 75 КК України, -
присудив:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України та призначити йому покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.
Застосувавши ст. 75 КК України, звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 кошти в сумі 353 грн. 08 коп. на користь НДЕКЦ при УМВС України в Харківській області код по ОКПО 25574728, Р/Р № 35229002000143 в УДК в Харківській області МФО 851011 з позначкою виду платежу - "за експертизу".
Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд - до вступу вироку в законну силу залишити без змін.
Речові докази, а саме: пусковий сигнальний пристрій, саморобний ствол, сигнальний патрон та саморобну гільзу сигнального патрона, які знаходяться в пакеті, опечатаному печаткою НДЕКЦ ГУМВС України в Харківській області НОМЕР_2, які знаходяться на зберіганні в Краснокутському РВ - знищити.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області протягом 15 діб з дня його проголошення шляхом подачі скарги через Краснокутський районний суд.