Судове рішення #4924338

   

                                                      РІШЕННЯ              Рядок ст. зв.№    

                                                                                                                       Справа №2-58/09р.

        ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

13 квітня 2009 року

          Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючої-судді:                 ОСОБА_1,

при секретарі:                        Маковецькій Л.А.,

за участю позивача:               ОСОБА_2

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,

           

                                                     В С Т А Н О В И В:

         

         Позивачка ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди посилаючись на те, що 19 вересня 2006 року, близько 07 години, в місті Вознесенськ, Миколаївської області на перехресті доріг вул. ОСОБА_4 та провулку Карпенко з вини водія ОСОБА_3, який керував автомобілем ВАЗ- 21011, д/н Г46-86 НИ на підставі доручення, сталася дорожньо-транспортна пригода. , внаслідок якої дістав ушкодження належний позивачці на праві власності автомобіль ВАЗ-2104, державний номерний знак НОМЕР_1 під керуванням її чоловіка ОСОБА_5 Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди позивачці були спричинені тілесні ушкодження середньої тяжкості за ознакою тривалого розладу здоров*я, а саме: садни лівого передпліччя, струс головного мозку, забій грудної клітини, перелом середньої фаланги п’ятого пальця. Витрати на її лікування склали 563.57грн. Згідно висновку автотоварознавчого дослідження  автомобілю, якій належить позивачці на праві приватної власності, було завдано збитків на суму 6312.13 грн. Постановою Вознесенського міськрайсуду від 23.05.2008р. ОСОБА_3 було звільнено від кримінальної відповідальності за вчинений  злочин, передбачений ст..286ч1 КК України на підставі ст..1п «б», 6 Закону України «Про амністію». В результаті зазначених дій позивачці були спричинені душевні страждання з приводу значного пошкодження нового автомобіля і спричинених тілесних ушкоджень. Моральну шкоду позивачка оцінює в 5000 грн., які просить стягнути з відповідача.

          В судовому засіданні позивачка змінила позовні вимоги і просила стягнути з відповідача моральну шкоду в сумі 1700 грн. та матеріальні збитки в сумі 6312.13 грн. за пошкодження автомобіля, 563.37 грн. за лікування, 282.47 за проведення експертизи.  

         Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений. В порядку  судового доручення відповідач був допитаний Вознесенським міскрайсудом з приводу пред*явленого до нього позову. Відповідач позовні вимоги визнав частково, погодившись на відшкодування тільки матеріальних  збитків і  просив справу розглянути в його відсутність.

         Вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

         Із матеріалів справи вбачається, що постановою від 23 травня 2008 року Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області  ОСОБА_3 був звільнений від кримінальної відповідальності  за скоєний злочин, передбачений ч. 1 ст. 286 КК України на підставі  ст. 1 п «б» та ст. 6 Закону України «Про амністію» від 19.04.2007 року.   Із постанови суду вбачається, що 19 вересня 2006 року, приблизно 07 години, в місті Вознесенськ, Миколаївської області гр. ОСОБА_3, керуючи за дорученням технічно справним  автомобілем НОМЕР_2, рухаючись в умовах необмеженої видимості, проявив неуважність до створеної дорожньої обстановки, не впевнившись, що це буде небезпечним та не створить перешкод іншим учасникам руху, внаслідок чого виїхав з другорядного провулку Карпенко на головну вулицю ОСОБА_4 революції, де скоїв зіткнення з автомобілем НОМЕР_3, під керуванням ОСОБА_5  

           Внаслідок даної дорожньо - транспортної пригоди пасажирка автомобіля ВАЗ-2104 ОСОБА_2  отримала тілесні ушкодження у вигляді садни лівого передпліччя,  струсу головного мозку, забою грудної клітини, які відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров*я та перелом середньої фаланги п’ятого пальця, який відноситься до тілесних ушкоджень середньої тяжкості за ознакою тривалого розладу здоров*я.  Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень позивачка знаходилася на лікуванні з 19.09.2006 року по 22.09.2006 року у Вознесенській ЦРЛ та з 24.11.2006року по 04.12.2006 року - в Доманівський ЦРЛ, що підтверджується епікризом з історії хвороби №7687 та випискою з амбулаторної карти ОСОБА_2О від 04.12.2006року. Витрати на лікування склали 563 грн. 57 коп., що підтверджуються  квитанціями про оплату коштів за придбані медикаменти.

         Згідно висновку спеціаліста за № 390 від 19.10.06р.  розмір матеріального збитку заподіяного власнику автомобіля ВАЗ 21043, реєстраційний номер НОМЕР_4, внаслідок пошкодження при ДТП складає 61312.13 грн. Витрати за  дослідження збитків від ДТП складають 282.47 грн, про що свідчить квитанція від 05.10.2006р.

        Частиною 2 статті 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі(право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об’єктом використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

       Відповідно до ч. 1 ст. 1195 ЦК України, фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток(дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду  тощо.  

        Аналізуючи, досліджені  в судовому засіданні, докази суд приходить до висновку, що ОСОБА_3, керуючи джерелом підвищеної небезпеки, порушуючи Правила дорожнього руху України,  своїми діями завдав матеріальної шкоди потерпілій ОСОБА_2, які відповідно до вимог діючого законодавства  повинен відшкодувати.

         Згідно відповіді страхової компанії «Княжа» автомобіль як майно застрахований не був, тому правових підстав для відшкодування завданих збитків у страхової компанії не має.        

         Крім того, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,  позивачка  перенесла  моральні страждання з приводу отримання тілесних ушкоджень середньої тяжкості і пошкодження нового автомобіля, що потягло за собою розлад звичного їй способу життя. Вона тривалий час знаходилася в лікарні з приводу отриманих тілесних ушкоджень, змушена була вирішувати питання по ремонту автомобіля, що різко змінило її нормальний життєвий ритм.  Моральну шкоду позивачка оцінює в розмірі 1700 грн.    

        Відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

         Враховуючи, що вина відповідача, у вчинені неправомірних дій відносно позивачки, доведена постановою Вознесенського міськрайсуду і доказів про завдання їй моральної шкоди досліджено достатньо, суд приходить до висновку про доцільність стягнення з ОСОБА_3 моральної шкоди в повному обсязі..

         Керуючись ст.ст. 1167, 1187,1195 ЦК України, ст.ст.5,6,8,10,11,209,212-219 ЦПК України, суд

              В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 матеріальні збитки  в розмірі  6312 грн.13 коп. за пошкодження автомобіля, 563 грн. 57 коп. за лікування,  а всього 6876 грн. 70 коп., моральну шкоду в розмірі 1700 грн. та витрати за проведення  авто товарознавчого дослідження в сумі 282 грн. 47 коп.

           Рішення набирає чинності після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження може бути подана до суду протягом 10 днів з моменту проголошення рішення суду.

            Апеляційне оскарження проводиться в порядку ст.294 ЦК України.

Суддя:                               Н.І.Єгорова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація