КОПІЯ
Справа № 2 – а - 19 / 2009 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2009 року. Устинівський районний суд, Кіровоградської області в складі:
головуючого: Годованець І. А.
при секретарі: Остапенко Н. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Устинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 – ІДПС Переяслав-Хмельницького взводу ДПС про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач подав до суду позов про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення. Вимоги мотивуються тим, що суб'єкт владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності наклав за ч.1 ст.122 КпАП України адміністративне стягнення, коли в діях відсутній склад адміністративного правопорушення.
В судове засідання позивач не з’явився, подав заяву про розгляд справи в його відсутність, настоює на позовних вимогах про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Частина 1 ст. 122 КпАП України передбачає адміністративну відповідальність за перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.
Пункт 12.6 ПДР передбачає обставини правил руху із швидкістю поза населеними пунктами на всіх дорогах, що проходять через населені пункти.
Згідно постанови по справі про адміністративне правопорушення від 08 березня 2009 року позивач обвинувачується в тому, що: «водій керуючи автомобілем по вулиці, яка відноситься до доріг в межах населених пунктів, рухався зі швидкістю 125 км/год. і перевищив швидкість на 35 км/год.» і за ч.1 ст. 122 КпАП України на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 260 – 00 грн.
В постанові про накладення адміністративного стягнення зазначено назву приладу, яким зафіксовано правопорушення, але неможливо прочитати його назву (нерозбірливий почерк). Відповідач ухвалу суду про витребування доказів від 07 квітня 2009 року не виконав, і враховуючи дану обставину в порядку ч.4 ст. 128 КАС України справа розглядається на підставі наявних у ній доказів.
В постанові про накладення адміністративного стягнення зазначено назву приладу, яким зафіксовано правопорушення, але неможливо прочитати його назву (нерозбірливий почерк), відсутнє зазначення, що прилад працює в автоматичному режимі, коли відповідно до ч.1 ст. 14 – 1 КпАП України до адміністративної відповідальності притягуються особи за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фотозйомки.
Відповідач не виконав ухвалу суду про витребування доказів і не надав матеріалів справи про адміністративне правопорушення, на підставі яких, як доказів, в порядку ст. 251 КпАП України встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи та чи складено постанову про адміністративне стягнення відповідно до ч.6 ст. 258 КпАП України, у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючого в автоматичному режимі спеціального технічного засобу, що має функції фотозйомки.
Суд розглядає справу на підставі наявних у ній доказів, за якими неможливо встановити наявність чи відсутність в діях позивача складу адміністративного правопорушення, обвинувачення в постанові про перевищення швидкості руху в населеному пункті обґрунтовується тим, що водій керував автомобілем по вулиці, яка відноситься до доріг в межах населених пунктів, але відсутні будь-які докази перебування автомобіля в населеному пункті. Тобто, обвинувачення не відповідає встановленим в постанові обставинам, відсутні докази про перевищення позивачем швидкості руху в населеному пункті, перебування цього автомобіля в населеному. Відсутні докази за ч.6 ст. 258 КпАП України, що виявлене адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксовано за допомогою працюючого в автоматичному режимі спеціального технічного засобу, що має функції фотозйомки і належить відповідно до ч.1 ст. 14 – 1 КпАП України до технічних засобів, що працюють в автоматичному режимі. Під час розгляду справи за наявними в справі матеріалами не встановлено, що в діях позивача є склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.122 КпАП України, відповідач не надав суду матеріалів справи про адміністративне правопорушення, допустимих та інших доказів, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність правопорушника в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, і позовні вимоги про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі за заявою позивача не відшкодовуються.
Керуючись ст. ст.159, 162 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Постанову ОСОБА_2 – ІДПС Переяслав-Хмельницького взводу ДПС від 08 березня 2009 року про накладення на ОСОБА_1 за ч.1 ст.122 КпАП України штрафу на користь держави в сумі 260 – 00 грн. – скасувати.
Судові витрати по справі за заявою позивача не відшкодовуються.
На постанову може бути подано заяву про апеляційне оскарження до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис.
Копія вірна.
Суддя Устинівського
районного суду ОСОБА_3.