Справа № 2-246/2009 р.
РІШЕННЯ
іменем України
26 березня 2009 року смт.Золочів
Золочівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Калайда І.С.,
секретаря Бойко І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Золочівської селищної ради Харківської області про визнання права власності на житловий будинок,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 просить суд визнати за нею право власності на добудований житловий будинок з надвірними будівлями, розташовані по АДРЕСА_1. Вказала, що 22.03.2005 року ОСОБА_2 подарувала їй дане домоволодіння, будівництво якого виконано на 79,5%. Протягом 200-2008 р.р. зазначений будинок нею добудовано, але звернувшись до відділу містобудування, архітектури та ЖКГ з питанням введення його в експулатацію, їй було відмовлено в цьому, оскільки на даний час змінилися державні будівельні норми. Цільове призначення земельної ділянки, на якій розташоване домоволодіння, не порушено.
Представник відповідача - Золочівської селищної ради – Андрющенко Ю.С. проти позовних вимог ОСОБА_1 не заперечує.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст. 331 ч.1, ч.2 ЦК України особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
З нотаріально посвідченого договору дарування серії ВВК 322108 видно, що 22.03.2005 року ОСОБА_2 подарувала ОСОБА_1 незакінчений будівництвом об”єкт нерухомого майна, готовність якого на момент укладення договору становить 79,5% та який розташований по АДРЕСА_1.
На даний час позивачами будівництво будинку та господарських будівель закінчено, домоволодіння складається з будинку „А-1”, мансандри „А'-1”, тамбуру „а”, літньої кухні „Б”, погрібу „В”, гаражу „Г”, альтанки „Д”, вбиральні „Е”, огорожі №1-2, ями вигрібної №3 колодязю №4. Окрім того, здійснено газифікацію та проведено електрику.
Відповідно до ст. 182 ЦК України право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації. Згідно ст.331 ч.2 ЦК України якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Згідно ст. 380 ЦК України житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання.
Встановлено, що на час купівлі будинку та під час будівництва спірного будинку діяли інші державні будівельні норми, які на даний час змінилися. Фактично, зведений ОСОБА_1 будинок придатний для проживання та є каптіальним будівництвом. В тому, що змінені норми будівництва її вини немає.
Відповідно до ст.377 ч.1 ЦК України якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на ту частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.
Відповідно до ст.328 ч.2 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає з закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
На відшкодування судових витрат позивачка не наполягає.
Виходячи з вищевказаного, згідно ст.ст. 209, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 328 ч.2, 331, 376 ч.5 ЦК України,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному об”ємі.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на добудований житловий будинок з надвірними будівлями, розташовані по АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Золочівський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: