2-140/2007 р.
КОПІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ”ЯМ УКРАЇНИ
(З А О Ч Н Е)
01.08. 2007 року Старосинявський райсуд
Хмельницької області
в складі:
судді Філоненко М.В.
при секретарі Білань Г.В.
з участю:
заінтересованої особи ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Стара Синява справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, заінтересована особа – Старосинявське закрите акціонерне товариство „Сільгосптехніка”, про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням,
В с т а н о в и в:
Сім”я сторін по справі 18.11.1982 року отримала 1-кімнатну квартиру АДРЕСА_1, 29.08.2000 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розірваний. Позивач від бувшого чоловіка має двоє дітей – дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, які разом з батьками залишаються зареєстрованими у зазначеній квартирі, яка перебуває на балансі Старосинявського ЗАТ „Сільгосптехніка” – бувшому місці роботи сторін по справі.
За твердженнями позивача відповідач після розлучення з нею в квартирі не проживає, переїхав в село Водички, Білогірського району Хмельницької області, де створив нову сім”ю, через що вона просить визнати таким, що втратив право користування зазначеною квартирою.
В судовому засіданні ОСОБА_5 підтримала заявлений позов, відповідач у нього не з”явився, хоч був належним чином в порядку п.9 ст.74 ЦПК України повідомлений про дату і час розгляду справи.
Опитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_1 (сусідка) та ОСОБА_6 – представник заінтересованої особи надали суду покази, що відповідач розрахувався з роботи у 1998 році та після розлучення з позивачем виїхав на постійне місце проживання в іншу місцевість за межі Старосинявського району, однак продовжуючи цікавитись долею свого майнового сертифікату, приїздив 2 рази в смт. Стара Синява і в розмові з ними розказував, що проживає з другою дружиною в іншому селі невідомого їм району Хмельницької області, постійної роботи не має, але для утримання дружини і їх сина виїздить на заробітки.
Представник заінтересованої сторони також пояснила, що відповідач як основний квартиронаймач тривалий час комунальні послуги і квартирну плату не сплачував і створив заборгованість по квартирі, яку погасила позивач.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку про логічність і послідовність наданих доказів тривалого, більше 6 місяців не проживання відповідача у АДРЕСА_2 і підставність заявлених позивачем вимог.
Відповідно до ст.71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача жиле приміщення за ним зберігається протягом шести місяців. Відповідач є основним наймачем зазначеної квартири і відсутній в ній понад 6 місяців – фактично з кінця 2000 року.
Відповідно до ст.72 зазначеного кодексу визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Відповідно до ст.107 ЖК у разі вибуття наймача без членів його сім”ї на постійне проживання до іншого населеного пункту договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім”ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.
За показами свідків відповідач вибув на постійне місце проживання до іншого населеного пункту ще в кінці 2000 року.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.71-72, 107 Житлового кодексу України, ст.212-213, 224 ЦПК України, суд
Р і ш и в:
Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування квартирою №8 в будинку №2 по вулиці Заводській в смт. Стара Синява Хмельницької області через вибуття ним на постійне проживання до іншого населеного пункту.
Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
С У Д Д Я: ОСОБА_7
З оригіналом згідно: