Справа № 2-48/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
5 лютого 2007 року. Савранський районний суд Одеської області
в складі: головуючого Бородія В.Є.,
при секретарі Кулінченко В.Ю., -
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Саврань справу за заявою ОСОБА_1 про визначення додаткового строку, достатнього для подання нею заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
ОСОБА_1. звернулася до суду із заявою про визначення їй додаткового строку, достатнього для подання нею заяви, про прийняття спадщини.
Заявниця вказала що, ІНФОРМАЦІЯ_1, помер її чоловік, ОСОБА_2, після смерті якого в АДРЕСА_1 Савранського району Одеської області, відкрилася спадщина. На підставі ст. 1222 ЦК України вона є спадкоємницею померлого.
Після смерті чоловіка заявниця фактично вступила у володіння спадковим майном, що відповідно до ст. 549 діючого на той час Цивільного кодексу України свідчило про прийняття нею спадщини, і вона не зобов'язана була в обов'язковому порядку подавати заяву про прийняття спадщини в нотаріальну контору.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України, який набрав чинності 1 січня 2004 року, для прийняття спадщини спадкоємцеві необхідно в обов'язковому порядку подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
В даний час заявниця має бажання узаконити своє володіння спадковим майном, яке залишилося після смерті чоловіка, просить суд визначити їй додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.
Вислухавши пояснення заявниці, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява є обгрунтованою, вона узгоджується із встановленими статтями 1268-1270, 1272 ЦК України правилами щодо дій, які повинен виконати спадкоємець для прийняття спадщини, а також строків прийняття спадщини, порядку визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини. Крім того суд вважає що, строк для прийняття спадщини пропущений заявницею з поважних причин.
На підставі викладеного, керуючись статтями 10, 60, 213, 215 ЦПК України, статтями 1268-1270, 1272 ЦК України, -
вирішив:
Визнати причину пропущення строку для прийняття спадщини поважною.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, мешканці АДРЕСА_1, додатковий трьохмісяч-ний строк для подання нею до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_2.
Строк обчислювати з наступного дня після набрання чинності даного рішення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд, що постановив рішення.