Головуючий в суді 1 інст. ОСОБА_1
Суддя доповідач Мельник Ю.М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2010 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі
головуючого судді Мельника Ю.М.
суддів Буцяка 3.І., ОСОБА_2
з участю секретаря Сеньків Т.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненської області на постанову Рівненського районного суду від 29 грудня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненської області про стягнення надбавки до пенсії дитині війни,
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Рівненського районного суду від 29 грудня 2009 року дії відповідача по невиплаті позивачеві надбавки до пенсії у розмірі, визначеному ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», визнано протиправними та зобов»язано відповідача провести нарахування та виплату із 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року надбавки до пенсії відповідно до вимог цього ж закону.
В апеляційній скарзі відповідач указує, що ним виконано функції по виплаті дітям війни у 2007 - 2008 роках надбавки до пенсії в повному обсязі, а підстав для визнання дій управління протиправними у суду першої інстанції не було. Просив оскаржувану постанову скасувати та відмовити позивачеві в позові.
Колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що позивач знаходиться на обліку у відповідача і згідно ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" має право на отримання від відповідача надбавки до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
При цьому місцевий суд обґрунтовано врахував, що рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 № 6-рп/2007 визнано такими, що не відповідають Конституції України, п.12 ст.71 та ст.1 Закону "Про Державний бюджет України на 2007 рік", якими було зупинено у 2007 році дію ст.6 Закону "Про соціальний захист дітей війни" та врахував, що рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 №10-пр/2008 визнано неконституційними зміни до ст.6 Закону "Про соціальний захист дітей війни", що внесені п. 41 розділу 2 Закону " Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України " від 28 грудня 2007.
Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Із урахуванням зазначеного місцевий суд прийшов до вірного висновку, що з моменту визнання неконституційними законів, які зупиняли дію ст.6 Закону "Про соціальний захист дітей війни" і до кінця року, тобто з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року відповідач був зобов'язаний нараховувати та виплачувати надбавку до пенсії в розмірі, встановленому ст.6 Закону "Про соціальний захист дітей війни".
Окрім того, колегія суддів прийшла до висновку, що місцевий суд відповідно до ч.7 ст.9 КАС застосував аналогію закону і примінив до спірних правовідносин мінімальний розмір пенсії за віком визначений статті 28 Закону України від 9 липня 2003 року "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною 1 цієї статті мінімального розміру пенсії за віком.
Враховуючи те, що постанова місцевого суду була ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, то колегія суддів підстав для задоволення апеляційної скарги не вбачає.
Керуючись ст. 15 , п.1 ч.1 ст. 307, ст.308 , ст.315, 317 ЦПК України, п.2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України №1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року, ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», колегія суддів,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі відхилити, а постанову Рівненського районного суду від 29 грудня 2009 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду та постанова суду першої інстанції набирають законної сили з моменту проголошення ухвали апеляційного суду , але можуть бути оскаржені в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців із дня набрання ними законам сили.
Головуючий
Судді