Судове рішення #4951200

Справа №2-3391

2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2007 року Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:

судді Рідник І.Ю.,  при секретарі Данько Т.В.,  за участю прокурора Торган-Мосійчук В.Н.,

представника служби у справах неповнолітніх Комінтернівської райдержадміністрації Генової Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Комінтернівське справу за позовом служби у справах неповнолітніх Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області, діючої в інтересах малолітнього ОСОБА_2, при участі третьої особи - ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

встановив:

Позивач звернувся до суду з даним позовом 28.09.2007 року.

В судовому засіданні в обґрунтування позову представник позивача ОСОБА_1 послалася на наступне. ОСОБА_4, 1970 року народження, являється батьком малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Мати ОСОБА_6 - ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_7 у Республіки Польща, куди у 1996 році виїхала на заробітки, а потім одружилася з громадянином Польщі ОСОБА_10. До смерті матері дитина постійно проживала з нею, а після її смерті зведена сестра хлопчика, ОСОБА_3, 1984 року народження, привезла його на територію України в с.Калинівка Комінтернівського району Одеської області до бабусі по лінії матері - ОСОБА_11, де вони усі разом проживають. Батько дитини ніколи сином не цікавився, не спілкувався з ним. Після повернення ОСОБА_2 на територію України, його вихованням та утриманням не займається. Повністю піклуються про життя та відпочинок хлопчика, матеріально його утримують, займаються його вихованням старша зведена сестра та бабуся. Рішеням Калинівської сільської ради №95 від 21.12.2005 року опікуном ОСОБА_2 була призначена, по її згоді, ОСОБА_3.

Згідно характеристики з місця проживання ОСОБА_4, виданої виконкомом Кіровської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, ОСОБА_4 проживає на території сільської ради у своєї матері. Характеризується негативно, так як пиячить, ніде не працює, веде аморальний спосіб життя, веде дружбу з громадянами, які були раніше засуджені.

При розгляді заяви ОСОБА_3 про позбавляння ОСОБА_4 батьківських прав відносно неповнолітнього сина ОСОБА_2 на засіданні опікунської ради при Калинівської сільської раді, тої на засідання не з'явився передав заяву від 21.09.2007 року, в якій дає згоду на позбавлення його батьківських прав по відношенню до його сина.

Тому, враховує те, що відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків, з дитиною не проживає, не спілкується, байдуже ставиться до його життя, матеріальну допомогу на його утримання не надає, веде аморальний спосіб життя служба у справах неповнолітніх Комінтернівської районної державної адміністрації, яка наділена компетенцією органу опіки та піклування, зробила висновок про доцільність позбавлення ОСОБА_4 батьківських прав у відношенні його неповнолітнього сина ОСОБА_2. На підставі зазначеного вище, просить позов задовольнити, позбавити відповідача батьківських прав щодо неповнолітнього сина, стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини та передати його під опіку призначеному органом опіки та піклування опікуну.

Третя особа з боку позивача - ОСОБА_3 до суду не з'явилася у зв'язку з находженням на навчанні, тому суд вважає за можливе розглянути справу за її відсутність.

Відповідач ОСОБА_4 позов про позбавлення його батьківських прав відносно сина ОСОБА_2 визнав повністю та просив його задовольнити, пояснив суду, що з матір'ю дитини, ОСОБА_14, проживав у громадянському шлюбі з 1991 року, у якої на тої час вже було двоє дітей від першого шлюбу. Від спільного життя в них народився син ОСОБА_2, якого він записав на своє прізвище. У 1996 році ОСОБА_14 забрала усіх 3 дітей і уїхала до Польщі, де знайшла роботу. Він повернувся жити в с.Кірове до своєї матері. З сином він більш ніколи не спілкувався, матеріально його утримувати не допомагав. Йому відомо що у Польщі ОСОБА_14 одружилася з поляком і діти постійно знаходилися з нею. Коли після смерті ОСОБА_14 її середня дочка ОСОБА_15 спільно з ОСОБА_2 повернулися в с.Калинівка до бабусі, то він з сином бачився, але займатися його вихованням та матеріальним утриманням не має можливості, оскільки проживає з іншою жінкою та

утримує трьох малолітніх дітей, знайти постійну роботу не може, наймається працювати до людей, тому він не може навіть зробити належні умови для цих дітей. Аліменти сплачувати на утримання сина ОСОБА_2 він не має можливості.

Вислухавши сторони, висновок прокурора, який вважає, що позов про позбавлення ОСОБА_4 батьківських прав щодо його неповнолітнього сина, ОСОБА_2, 1994 року народження, підлягає задоволенню, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню по наступних підставах.

Відповідно до ст.ст. 150, 155 СК України, ст. 59 Закону України «Про освіту», батьки повинні постійно стежити за розвитком своїх дітей, піклуватися про їх здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, готувати їх до праці. При неналежному виконанні батьками обов'язків по вихованню дітей або при зловживанні батьківськими правами вони можуть бути судом позбавлені батьківських прав відносно цих дітей.

Згідно п.2 ч.1 ст.164 СК України, мати, батько дитини можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них (ч.3 ст.164 СК України).

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в п.25 постанови «Про застосування судами деяких норм Кодексу про брак і сім'ю України» №16 від 12.06.1998р., ухилення батьків від виконання своїх обов'язків виражається в тому, що вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дітей, їх навчання і підготовку до самостійного життя.

Згідно висновку органу опіки та піклування Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області для захисту інтересів малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, доцільно позбавити батьківських прав відносно нього його батька - ОСОБА_4, 1970 року народження, оскільки він вихованням сина не займається, ухиляється від виконання своїх прямих батьківських обов'язків, не забезпечує матеріального стану для проживання сина, зловживає спиртними напоями та веде аморальний спосіб життя. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає з сестрою - ОСОБА_3, 1984 р.н., та виховується нею.

Відповідно до ст.ст. 25, 35 Закону України „Про охорону дитинства" - діти, які залишилися без батьківського піклування, мають право на особистий захист і допомогу з боку держави.

Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Частина 2 статті 166 СК України передбачає, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Згідно ч.1 ст.11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

У зв'язку з тим, що вимога позивача про стягнення аліментів з відповідачки заявлена без надання будь-яких доказів, які позивач повинен надати суду при зверненні з вказаними вимогами, суд, відмовляє у задоволенні в даної частині позову

На підставі ст.ст. 150, 155, 164, 166, 180, 182 СК України, ст.59 Закону України «Про освіту», ст.ст. 25, 35 Закону України „Про охорону дитинства" і керуючись ст.ст. 10, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд -

вирішив:

Позбавити батьківських прав гр. ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6, жителя АДРЕСА_1, по відношенню до його малолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Передати малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 під опіку ОСОБА_3, 1984 року народження.

В решті вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до 21.01.2008 р. через Комінтернівський районний суд Одеської області шляхом подачі в 10-денний строк від дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження й подачу після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація