Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #49547580


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Єдиний унікальний номер справи: 657/1569/15-п Головуючий в 1- й інстанції: Ковальчук О.В.

Номер провадження № 33/791/267/15 Доповідач: Черства Є.О.

Категорія: ст. 204-2 КУпАП

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2015 року м. Херсон

Суддя апеляційного суду Херсонської області Черства Є.О., за участю адвоката Бурякової М.Є., розглянувши апеляційну скаргу із внесеними доповненнями адвоката Бурякової М.Є. в інтересах ОСОБА_3 на постанову Каланчацького районного суду Херсонської області від 03 серпня 2015 року про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 204- 2 КУпАП,-

ВСТАНОВИЛА:

Вказаною постановою: ОСОБА_3,

громадянина України,

ІНФОРМАЦІЯ_1,

уродженця Одеської області;

мешкаючого по АДРЕСА_1

притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 204-2 КУпАП із накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 гривень.

Відповідно до постанови суду, ОСОБА_3 31 липня 2015 року о 14:30 годин прибув в КПВВ " Каланчак" Херсонської області для проходження прикордонного контролю, де під час проведення з ним співбесіди було встановлено, що він 31 липня 2015 року перетнув державний кордон України АР Крим через тимчасово закритий ППр " Керч" м. Керч, чим своїми діями порушив вимоги ч. 1 ст. 10 ЗУ " Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, адвокат Бурякова М.Є., діючи в інтересах ОСОБА_3 ,подала на неї апеляційну скаргу з доповненнями, в якій просить скасувати оскаржувану постанову суду першої інстанції та закрити провадження на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.

В обґрунтування своїх вимог, апелянт посилається на те, що судом першої інстанції не взято до уваги, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року, тимчасово окупованою територією визнається, зокрема, територія виключної (морської) економічної зони вздовж узбережжя Кримського півострова до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів держаної влади України, відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України. Судно «Афіна», на якому ОСОБА_3 працював в якості електромеханіка, знаходилось у виключній (морській) зоні України та не виходило за межі виключної (морської) зони України в процесі виконання своїх службових обов'язків.

Крім того, як зазначає апелянт, судом першої інстанції не взято до уваги, що згідно п.7.3 ст. 7 та ст. 13 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» в редакції від 12.08.2014 року, громадянам України дозволяється транзит через вільну економічну зону «Крим» по всім напрямкам та через любий кордон, а відповідно до ст. 6 Конвенції про посвідчення особи моряків № 185 від 1958 року, ратифікованої Україною 19.06.2003 року, моряк має доступ на територію будь - якої держави - учасниці Конвенції з метою явки на своє судно в іншій країні або з метою повернення додому.

Окрім того, як вказує апелянт, відповідно до вимог Закону України «Про державну прикордонну службу України» від 03.04.2003 року та ст. 2 Закону України «Про прикордонний контроль» від 05.11.2009 року, у встановлених пунктах в'їзду - виїзду на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією АР Крим, Державна прикордонна служба України реалізує лише загальні принципи правого оформлення та забезпечення недоторканності державного кордону та охорони суверенних прав України шляхом проведення прикордонного контролю.

Заслухавши пояснення адвоката Бурякової М.Є., яка підтримала апеляційну скаргу з доповненнями, вивчивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, вважаю, що вона підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. ст .245, 252, 280 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Вимоги зазначених статей КУпАП виконані судом першої інстанції не в повному обсязі.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_3 вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст. 204-2 КУпАП, поскільки він 31 липня 2015 року о 14.30 годин в КПВВ «Каланчак» Херсонської області прибув для проходження прикордонного контролю, де під час проведення співбесіди було встановлено, що ОСОБА_3 31.07.2015 року перетнув Державний кордон України в АР Крим через тимчасово закритий ППр «Крим» м. Керч. Своїми діями ОСОБА_3 порушив ст. 10 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Згідно ст. 10 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в'їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в'їзду-виїзду за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Статтею 204- 2 КУпАП передбачена відповідальність за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї. Дана норма є бланкетною.

Так, постановою Кабінету Міністрів України № 367 від 04.06.2015 року, затверджений Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, який регулює питання перетину адміністративного кордону вільної економічної зони "Крим" під час в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї громадян України відповідно до Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України", а також іноземців та осіб без громадянства - з урахуванням вимог Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Пунктами 1.1, 1.2 ст. 1 Закону України «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України", передбачено, що вільна економічна зона "Крим" запроваджується у межах двох адміністративно-територіальних одиниць України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Адміністративний кордон між територією ВЕЗ "Крим" та іншою територією України збігається із суходільним адміністративним кордоном між Автономною Республікою Крим та Херсонською областю.

Відповідно до ст. 2 Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, контрольний пункт в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї - спеціально виділена територія на автомобільному шляху, залізничній станції з комплексом будівель, спеціальних, інженерних, фортифікаційних споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види державного контролю і пропуск осіб, що в'їжджають на тимчасово окуповану територію України та виїжджають з неї, а також транспортних засобів, вантажів та іншого майна. Органи і служби, що здійснюють державний контроль у контрольних пунктах - підрозділи охорони державного кордону, територіальні органи ДФС.

Додатком № 1 до вищевказаного Порядку визначені наступні пункти в'їзду - виїзду з окупованої території: «Каланчак», «Чаплинка», «Чонгар». Інших пунктів пропуску зазначеним додатком не визначено.

Тобто, зазначеним Порядком і регулюється в'їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї, саме через визначені додатком № 1 пункти в'їзду - виїзду, що розташовані на адміністративному кордоні з вільною економічною зоною «Крим» та іншою територією України.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 інкримінується перетинання саме державного кордону України через тимчасово закритий пункт пропуску «Крим», а не порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України, визначеного постановою КМУ № 367 від 04.06.2015 року.

За таких обставин, в діях ОСОБА_3 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204 - 2 КУпАП, у зв'язку з чим оскаржувана постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню, а провадження - закриттю на підставі п. 1ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Разом з тим, зважаючи на те, що ОСОБА_3 фактично вчинив саме перетинання державного кордону України поза пунктом пропуску через нього, в його діях вбачаються ознаки іншого адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204 -1 КУпАП, що не позбавляє органи прикордонного контролю здійснити відповідне реагування.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 294 КУпАП, суддя апеляційного суду Херсонської області, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу з доповненнями адвоката Бурякової М.Є., подану в інтересах ОСОБА_3 - задовольнити частково.

Постанову Каланчацького районного суду Херсонської області від 03 серпня 2015 року, якою ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1 700 гривень - скасувати, а провадження по справі відносно ОСОБА_3 - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204 - 2 КУпАП.

Постанова є остаточною, набирає законної сили негайно і оскарженню не підлягає.

З оригіналом згідно

Суддя апеляційного суду

Херсонської області Є.О. Черства


  • Номер: 33/791/267/15
  • Опис: перетин кордону через закритий пункт пропуску
  • Тип справи: на скаргу, протест про перегляд постанов про адміністративне правопорушення (а)
  • Номер справи: 657/1569/15-п
  • Суд: Апеляційний суд Херсонської області
  • Суддя: Черства Є. О.
  • Результати справи: Постанову скасовано (усього):
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.08.2015
  • Дата етапу: 30.09.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація