Справа № 2а-0770/719/11
Рядок статзвіту: 1.1.5
код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
10 березня 2011 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Большакова О.О., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за скаргою ОСОБА_1 до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з скаргою до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про скасування постанови головного державного виконавця міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2 від 21 лютого 2011 року про відкриття виконавчого провадження ВП № 24625274.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження у адміністративній справі слід відмовити з таких підстав.
Частиною 1 ст. 181 КАС України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
В даному випадку Законом встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця, чи іншої посадової особи державної виконавчої служби. Зокрема, відповідно до ч. 2 ст. 85 Закону України „Про виконавче провадження" скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Відповідно до ч. 1 ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до пункту 2 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 13.12.2010 року № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби") суди при визначенні юрисдикції повинні виходити з того, що до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених частиною другою статті 3 Закону України "Про виконавче провадження", крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження.
Зокрема, статтею 12 Господарського процесуального кодексу України та розділом VII Цивільного процесуального кодексу України від 18 березня 2004 року визначено інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами господарського та цивільного судочинства, тому такі спори не належать до юрисдикції адміністративних судів.
Як вбачається з поданої скарги, оскаржувана постанова була винесена головним державним виконавцем відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції при примусовому виконанні виконавчого листа № 2-63/10. виданого 15.02.2011 року Ужгородським міськрайонним судом Закарпатської області, а так цей спір має вирішуватися згідно норм Цивільно - процесуального кодексу.
З огляду на вищевикладене, даний спір не підлягає розгляду Закарпатським окружним адміністративним судом в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до статті 109 частини 1 пункту 1 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 2, 17, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п 'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п 'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Большакова О.О.