Судове рішення #49557156

Cправа № 2a-0770/3331/11


ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


У Х В А Л А

про закриття провадження

22 грудня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі: головуючої судді Большакової О.О., при секретарі Кречко Л.В.,

з участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про визнання протиправними дій в частині нарахування ОСОБА_3 адміністративно-господарських санкцій в розмірі 5635 гривень та пені в розмірі 245 гривні 5 копійок, скасування нарахованих санкцій та пені,


встановив:


10 жовтня 2011 року приватний підприємець ОСОБА_3 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про визнання протиправними дій в частині нарахування ОСОБА_3 адміністративно-господарських санкцій в розмірі 5635 гривень та пені в розмірі 245 гривні 5 копійок, скасування нарахованих санкцій та пені.


У судовому засіданні представник позивача пояснив, що позивач просить визнати незаконним дії відповідача щодо нарахування адміністративно-господарських санкцій та пені, які виявилися у надісланні позивачу претензій про сплату адміністративно-господарських санкцій за непрацевлаштування інвалідів та пені, а також у зверненні до суду з відповідним позовом.


За ініціативою суду було поставлено на обговорення питання про закриття провадження у адміністративній справі у зв'язку з тим, що даний спір не підлягає розгляду судом в порядку адміністративного судочинства.


Представник позивача заперечив щодо закриття провадження у справі.


Представник відповідача не заперечувала щодо закриття провадження у справі.


Суд, заслухавши думку представників позивача та відповідача, дійшов висновку, що провадження у справі слід закрити з наступних підстав.


Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлений інший порядок судового провадження.


Статтею 6 КАС України встановлено, що право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом порушених прав, свобод чи інтересів.

Згідно статті 20 Закону України від 21.03.1991 року № 875-ХІІ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.


Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені.


Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів .


Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.


У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням господарського суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.


Звернення відділення Фонду соціального захисту інвалідів до суб'єкта підприємницької діяльності з пропозицією добровільної сплати адміністративно-господарських санкцій за непрацевлаштування інваліда та звернення до суду з позовом про стягнення цих коштів не породжує для відповідного суб'єкту настання будь-яких юридичних наслідків, не впливає на його права та обов'язки, а також не є обов'язковим для виконання.


Отже, такі дії відділення Фонду соціального захисту інвалідів неможливо вважати їхнім рішеннями, дією чи бездіяльністю, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, а відтак вони не підпадають під дію пункту 1 частини 1 статті 17. КАС.


Законність нарахування та стягнення несплачених відповідно до статті 20 Закону України від 21.03.1991 року № 875-ХІІ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" санкцій є предметом розгляду в адміністративній справі за позовом Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення адміністративно -господарських санкцій та пені.


          Виходячи з наведеного, зазначені позивачем дії Закарпатського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів не можуть бути самостійним предметом оскарження в порядку адміністративного судочинства.


Відповідно до вимог п.1 ч.І ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.


На підставі вищевикладеного , керуючись п.1 ч.І ст.157 КАС України,


ухвалив:


Закрити провадження у адміністративній справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про визнання протиправними дій в частині нарахування ОСОБА_3 адміністративно-господарських санкцій в розмірі 5635 гривень та пені в розмірі 245 гривень 5 копійок, скасування нарахованих санкцій та пені.


Ухвала може бути оскаржена протягом пяти днів з дня проголошення ухвали шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд.


Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Головуюча                                                            О.О. Большакова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація