Судове рішення #49603098

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

15.02.10                                                                                                    


Суддя Владимиренко І.В.(звільн), розглянувши матеріали заяви

боржника-Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (69000, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1)

про порушення провадження у справі про банкрутство


встановив, що заяву і додані до неї документи слід повернути без розгляду заявникові, враховуючи наступне.

          Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами тощо.

          Згідно з ч. 2 ст. 7 Закону заява боржника повинна містити крім відомостей передбачених частиною першою цієї статті, також відомості: про розмір заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах); про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості.

          В заяві про порушення провадження у справі про банкрутство боржник визнав кредиторські вимоги ПАТ “УніверсалБанк” у сумі 205728,00 грн., ВАТ “ОСОБА_2 Аваль” у сумі 22338,00 грн., ВАТ “ВіЕйБі Банк” у сумі 18109,00 грн., ВАТ АБ “Металург” у сумі 50000,00 грн. Боржник зазначив про наявність у нього заставного майна (квартири АДРЕСА_2 –в заставі у ЗАТ “ОТП ОСОБА_2” вартістю 352111,00 грн.), а також про відсутність у нього іншого майна та активів, за рахунок яких можливо задовольнити кредиторські вимоги.

          Враховуючи вищевикладене, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону звернулася до суду із відповідною заявою про порушення справи про банкрутство. Проте, боржник не звернув увагу, що вартість вищезазначеної квартири яка складає згідно довідки боржника 352111,00 грн. є достатньою для погашення всієї кредиторської заборгованості.

Крім того, боржник не надав суду доказів відсутності у нього іншого майна, а саме: довідки БТІ щодо наявності нерухомого майна, довідку ДАІ щодо наявності реєстрованих автотранспортних засобів, довідку органу земельних ресурсів щодо наявності у власності земельних ділянок, довідку органу статистики щодо наявності корпоративних прав у статутних фондах господарських товариств тощо. Також боржником не надано суду до заяви докази (докідки ДПІ, ПФУ та інші) відсутності заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах). Таким чином, у боржника є в наявності квартира, вартість якої (згідно довідки боржника) в повному обсязі достатньо для задоволення вимог всіх кредиторів, а також боржник не надав суду докази (довідки), які відображають наявну заборгованість перед ДПІ, ПФУ та іншими контролюючими органами, а також не надано докази (довідки) щодо наявності у нього іншого майна.

          Також в порушення вимог ст. 7 Закону фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 до заяви не надано документи які підтверджують неплатоспроможність.

          Відповідно до ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.

          Статтею 53 ЦК України передбачено, що фізична особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов’язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, може бути визнана банкрутом у порядку, встановленому законом.

          В додаток до заяви про порушення справи про банкрутство, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 не надано документів (договори з банківськими установами та інші документи), які повинні підтверджувати, що наявна заборгованість боржника перед банківськими установами саме пов’язана (виникла) із здійсненням нею підприємницької діяльності.

          Згідно із абз. 3 ч. 1 ст.9 Закону суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону.

          Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до ст. 9 Закону повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

          Керуючись ст. ст. 1, 5, 7, 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд


УХВАЛИВ:


Повернути без розгляду Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 заяву про порушення провадження у справі про банкрутство боржника і додані до неї документи.


Додаток: всього на 16 аркушах, в тому числі квитанція № 8347.47.6 від 04.02.2010 року про сплату державного мита у сумі 85,00 грн. та квитанція № 8347.47.7 від 04.02.2010 року про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 236,00 грн.



Суддя                                                                                 Владимиренко І.В.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація