Судове рішення #49763519


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

смт. Ратне 19 квітня 2011 року

Ратнівський районний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Савчука М.А.

за участю секретаря Кульбачинської А.Ф.

позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Ратно справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Ратнівської районної державної адміністрації (далі – Управління) про поновлення пропущеного строку звернення до суду, визнання незаконною бездіяльність та зобов`язання нарахувати і виплатити щорічну допомогу на оздоровлення,-


встановив :

ОСОБА_1 08.04.2011 року звернувся до суду із позовною заявою, в якій зазначає, що згідно ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі-Закону) він як інвалід ІІ групи І категорії має право на щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі п`яти мінімальних заробітних плат. Управлінням згадана допомога у 2009-2010 роках виплачувалась у меншому розмірі.

На його вимогу провести виплату допомоги на оздоровлення у належному розмірі відповідач відмовив.

Просить поновити строк звернення до суду, визнати протиправними дії щодо нарахування і виплати не у повному розмірі щорічної допомоги на оздоровлення та зобов`язати провести перерахунок і виплату згаданої допомоги за 2009-2010 роки в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат відповідно до ст.48 Закону.

Ухвалою суду від 11.04.2011 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління і про поновлення пропущеного строку для звернення до суду, визнання незаконною бездіяльність, нарахування та виплату щорічної допомоги на оздоровлення, як інваліду 2-ї групи внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірах, передбачених ст.48

Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за 2009 рік залишено без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до адміністративного суду без поважних причин.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить їх задовольнити. Ухвали суду від 11.04.2011 року отримав.

Представник відповідача позов визнала частково та пояснила, що в діях Управління порушень закону немає, оскільки у 2010 році щорічна допомога на оздоровлення позивачу виплачена в розмірі 120 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року №562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Просить у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Судом установлено, що стверджується відповідними посвідченнями, що ОСОБА_1 належить до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії та є інвалідом 11 групи.

Відповідно до витягу із акту огляду МСЕК, позивачу встановлена захворювання (інвалідності), пов`язане із наслідками Чорнобильської катастрофи, про що не заперечив представник відповідача.

Однією із форм соціального захисту потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи населення відповідно до ст.48 Закону є надання щорічної допомоги на оздоровлення, у тому числі інвалідам ІІ групи, яким є позивач, в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Положення ст.48 Закону є чинним і підлягало застосуванню при виплаті щорічної допомоги на оздоровлення у 2010 році.

Посилання відповідача на правомірність застосування при визначенні розміру оспорюваної допомоги згаданою постановою КМУ є безпідставним, виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, при вирішенні даного спору застосуванню підлягає саме стаття 48 Закону та законодавство щодо розміру мінімальної заробітної плати на 2010 рік, а не згадана постанова КМУ, оскільки остання істотно звужує обсяг раніше встановлених законом прав.

За таких обставин суд вважає неправомірними дії Управління щодо відмови у перерахунку та виплаті щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік відповідно до вимог ст. 48 Закону.

Таким чином суд доходить висновку, що відповідач зобов’язаний здійснити перерахунок позивачу щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до вимог ст. 48 Закону із застосуванням ст. 53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», якою визначені розміри мінімальної заробітної плати на цей рік.

На основі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160, 162 України, ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, суд,-

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Визнати незаконною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Ратнівської районної державної адміністрації щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1, як інваліду ІІ групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат згідно ч.4 ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов`язати управління праці та соціального захисту населення Ратнівської районної державної адміністрації провести нарахування та виплату ОСОБА_1, як інваліду ІІ групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, як це передбачено ч.4 ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням ст.53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та виплаченої суми.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 КАСУ.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 10 днів з дня її

проголошення.

Головуючий підпис ОСОБА_3

Оригіналу відповідає:

Суддя Ратнівського

районного суду ОСОБА_3А


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація