Справа № 2-п-73/11
У Х В А Л А
19.08.2011 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючий суддя Бобко Т.В.
Секретар судового засідання Скорікова К.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про скасування заочного рішення по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_1, третя особа комунальне підприємство “Жилкомсервіс”про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття квартири,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Фрунзенського районного суду м. Харкова знаходилася цивільна справа за зазначеним позовом.
Повторним заочним рішенням від 17 січня 2011 року з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 стягнуто 5756 гривень як відшкодування матеріальної шкоди; 2000 гривень як відшкодування моральної шкоди; 1000 гривень –витрати за юридичну допомогу; 600 гривень – втрати за проведення експертизи; 155 гривень 76 копійок –витрати за сплату судового збору; 30 гривень - витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи; 10 гривень –за проведення банківської операції.
Відповідач ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про скасування повторного заочного рішення, посилаючись на те, що на момент залиття квартири позивача, відповідачі не проживали за адресою № 30 по вул. Рибалко, 21/15 в м. Харкові, у судовому засіданні 17 січня 2011 року відповідачі не були присутніми з поважних причин, про що було повідомлено представником відповідача ОСОБА_5 у телефонному режимі.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду заяви був повідомлений своєчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд питання про скасування заочного рішення у його відсутність.
Інші особи, які беруть участь у справі у судове засідання не з’явилися, про час та місце розгляду заяви були повідомлені своєчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомили
Відповідно до положень ч. 1 ст. 231 ЦПК України, неявка осіб, належним чином повідомлених про час і місце засідання не перешкоджає розгляду заяви про перегляд заочного рішення.
Враховуючи, що розгляд справи відбувався у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, перевіривши матеріали цивільної справи, вважає заявою про скасування заочного рішення такою, що підлягає залишенню без задоволення у зв’язку з наступним.
На повторне заочне рішення суду від 17.01.2011 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_1, третя особа комунальне підприємство “Жилкомсервіс”про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття квартири відповідачем ОСОБА_1 було подано апеляційну скаргу.
Ухвалою судової колегії судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області від 30 червня 2011 року апеляційна скарга відхилена, рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 17.01.2011 року залишено без змін.
Згідно ч. 3 ст. 232 ЦПК України, повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
При таких обставинах, повторне заочне рішення не може переглядатися судом першої інстанції.
Відповідно до ч. 3 ст.231 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою залишити заяву без задоволення.
Керуючись ст.ст. 197, 231, 232 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Заяву заяву ОСОБА_1 про скасування заочного рішення по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_1, третя особа комунальне підприємство “Жилкомсервіс” про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття квартири залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Фрунзенського районного
суду м. Харкова Т.В.Бобко