Судове рішення #49876688

2-а-3049/10


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(справа розглянута в скороченому провадженні)

13 грудня 2010 року м.Волноваха

Судця Волноваського районного суду, Донецької області ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов*язання нарахувати недоплачену суму щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям - війни», -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася з цим позовом до відповідача, в якому просить зобов*язати відповідача нарахувати на його користь недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу, як дитині війни, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що відповідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії підвищуються щомісячно на 30% мінімальної пенсії за віком. Але їй така надбавка у 2010 році не виплачувалась. Просить прийняти рішення, яким зобов*язати відповідача нарахувати йому доплату до пенсії за період з 01.04.2010р. до зміни вказаного Закону (а.с.3-4).

Позивач подав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, на задоволенні позовних вимог наполягав.

Відповідачу судом відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України були надіслані копія ухвали про відкритті провадження по справі, копія позовної заяви та доданих до неї позивачем документів та роз*яснено його право подати заперечення по позові; вказані документі відповідач отримав 30.Х1.2010р. (а.с.8), відповідач у встановлений йому строк заперечень по позові не подав.

На підставі ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд справи за вказаними позовними вимогами здійснюється в порядку скороченого провадження. Тому суд вважає можливим розглянути вказаний адміністративний позов на підставі тих доказів, які наявні в матеріалах справи і яких достатньо для розгляду адміністративної справи в скороченому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Так, судом встановлені обставини, які підтверджуються такими доказами.

ОСОБА_2 народилася 21.05.1937 року та мешкає за адресою: сел.Новотроїцьке вул.Кошового,30, Волноваського району, має правовий статус дитини війни, що підтверджується копією посвідчення, наявною в матеріалах справи /а.с.5-6/.

Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який встановлює правовий статус дітей війни і визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки, дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення Другої Світової війни (02 вересня 1945 року) було менше 18-ти років.

Згідно цього ж Закону дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Водночас ст.7 цього закону передбачено, що фінансове забезпечення соціальних гарантій, передбачених зазначеним законом, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України.

У статті 71 Закону України “Про державний бюджет України на 2009рік” від 26.12.2008року №835-У1 (стаття 70 Закону України “Про державний бюджет України на 2010рік”) вказано “надати право Кабінету Міністрів України у 2009році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами”.

Таким чином ця норма закону передбачає три різновиди соціальних виплат, розміри яких встановлюються Кабінетом Міністрів України, а саме - які визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах і в межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами. Окремою бюджетною програмою є “Дотація Пенсійному фонду України Порядок взаємодії Міністерства фінансів України як головного розпорядника коштів державного бюджету та відповідних виконавчих бюджетних програм на всіх стадіях бюджетного процесу відповів до ст.8 Бюджетного Кодексу України затверджений наказом МФ України №662 від 30.05.200 (зареєстрований МЮ України 19.06.2007р. За №673/13940). Пунктом 1.4 цього порядку передбачено, що до системи головного розпорядника коштів, крім центрального апарату міністерства фінансів України, входять вісім відповідних виконавців, серед яких і Пенсійний фонд України.

Бюджет пенсійного фонду України на 2009рік затверджений постановою КМУ №235 11.03.2009р.

Але на виконання ст.71 Закону України “Про державний бюджет України на 2009р Кабінетом Міністрів у 2009році та у 2010 році не приймалося окремої постанови щодо встановлення у 2009році розміру підвищення до пенсії особам, віднесеним до категорії “дитина війни”. Тому відповідач керувався положеннями п.8 постанови КМ України №530 від 28.05.2008року “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, яким передбачено, що дітям війни (крім тих, на які поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “І жертви нацистських переслідувань”) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у та розмірах: з 22 травня - 48.10грв., 0 01 липня -48.20грв., з 01 жовтня - 49.80грв.

Проте ця постанова КМ України була прийнята на виконання положень п.28 розділу П “Внесення змін до деяких законодавчих актів України”, Закону України “Про державний бюджет України на 2008рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007р. щодо внесення змін до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”. А рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008року ці положення було визнано неконституційними.

Таким чином відповідачу слід було як у 2009році, так і у 2010 році керуватися положенні ми статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і тому відмова відповідача позивачу нарахувати та виплати підвищення до пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком в розмірі, передбачено цим Законом є незаконною.

Відповідачем не надано суду доказів та не доведено правомірності свого рішення щодо не нарахування позивачу підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.04.2010р. по день зміни вказаного Закону.

Таким чином суд вважає, що слід зобов*язати відповідача нарахувати та сплатити позивачеві суму щомісячної допомоги до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.04.201 Ороку по день зміни вказаного Закону (або до смерті позивача) включно.

Судові витрати позивач стягнути не просив.

На підставі викладеного, Закону України «Про соціальний захист дітей війни», керуючись ст. ст. 2, 17, 18,87,94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі Донецької області про зобов*язання вчинити дії по нарахуванню та виплаті недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям - війни» - задовольнити повністю.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі щодо не нарахування ОСОБА_2 підвищення до пенсії у розмірі ЗО відсотків мінімальної пенсії за віком. як дитині війни, за період з 01.04.2010р. дотепер (за мінусом нарахованої і сплаченої йому у цьому ріці суми) - неправомірними.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі Донецької областіі здійснити нарахування та виплату за рахунок державного бюджету України ОСОБА_2 підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, за період з 01.04.2010р. по день зміни вказаного Закону (або до смерті позивача) включно (за мінусом нарахованої і сплаченої йому у цьому році суми).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Адміністративного Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга сторонами може бути подана протягом 10-ти днів з дня отримання копії

вказаної постанови.

Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація