Судове рішення #498950
А25/409-06

    


 ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


01.03.2007                                                                                             Справа № А25/409-06  

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Чус О.В. ( доповідач)

суддів: Павловського П.П. , Логвиненко А.О.


при секретарі судового засідання:Мацекос І.М.

за участю представників сторін:       

від відповідача: - Бондаренко Р.А. представник, довіреність №663-08-08  від 31.01.07; - Скуба О.В., довіреність №1389/08-18  від 28.02.07,  юрисконсульт;

від позивача:   -     Гальченко О.В. директор,  ;


розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали апеляційної скарги Виробничо-комерційної агрофірми “Катран-А” м.Жовті Води на постанову господарського суду Дніпропетровської області  від  14.12.06 у справі №А25/409-06

за позовом: Виробничо-комерційної агрофірми “Катран-А” м.Жовті Води  

до: Управління Пенсійного фонду України в м.Жовті Води

про визнання нечинною вимоги.




В С Т А Н О В И В :


В листопаді 2006р. Позивач звернувся в господарський суд Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Відповідача про визнання нечинною Вимогу № Ю-288 від 26.10.2006р. про сплату заборгованості зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій, не враховуючи дійсний стан розрахунків з Пенсійним фондом.

Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 14.12.2006р. ( суддя –Чередко А.Є.) в позові відмовлено.

Не погодившись з прийнятим рішенням,  Позивач звернувся в Дніпропетровський апеляційний господарський суд з апеляційною скаргою, в якій посилаючи на неповне з’ясування обставин, що мають значення для

справи, просить скасувати постанову господарського суду та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

У відзиві на апеляційну скаргу Відповідач просить відхилити вимоги, які викладені в апеляційній скарзі повністю.

          Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення господарським судом обставин справи та правильність їх юридичної оцінки, колегія суддів дійшла висновку про те, що апеляційна  скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

          За п. 6. ч. 2 ст. 17 цього Закону, страхувальники зобов’язані нараховувати,  обчислювати  і  сплачувати  в   установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до п. 6 ст. 20  Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсiйне страхування", страхувальники  зобов'язані  сплачувати  страхові  внески, нараховані за відповідний базовий звітний період,  не пізніше  ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Як вбачається з матеріалів справи, 26.10.2006р. Управлінням Пенсійного фонду України у м. Жовті Води було винесено вимогу про сплату боргу № Ю-288 ВКА „Катран-А”, а саме недоїмки у сумі 454,16грн. по сплаті страхових внесків, штрафу у сумі 1899,62грн. та пені у сумі 1204,27грн. на підставі ст. 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та картки особового рахунку платника ( а.с.-6).

Зазначена вимога була прийнята у відповідності до рішення № 134 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду від 22.09.2006р.

Відповідно до  витягів з особового рахунку позивача та розрахунків штрафних санкцій, актів звірок сплати страхових внесків станом на 25.07.2005р. та станом на 26.06.2006р., які підписані сторонами, рішень господарського суду Дніпропетровської області від 31.10.2005р. у справі № 30/363 та від 29.08.2006р. у справі № А34/178-06 позивач протягом 2005-2006рр. мав заборгованість по сплаті страхових внесків, що і було підставою для застосування до нього відповідачем фінансових санкцій згідно п. 2 ч. 9 ст. 106  Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

За змістом  ч. 2 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суми  страхових  внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки,  визначені  статтею  20  цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках,  передбачених частиною третьою статті  20  цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і  стягуються  з  нарахуванням  пені  та застосуванням фінансових санкцій.

За ч. 2 ч. 9 ст. 106  Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, виконавчі  органи   Пенсійного   фонду   застосовують   до страхувальників такі фінансові санкції: за  несплату  (неперерахування)  або  несвоєчасну   сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків,  у тому  числі  донарахованих  страхувальниками  або  територіальними органами  Пенсійного фонду,  накладається штраф залежно

від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум -  у  разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків  зазначених  сум  -  у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;  50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на  суми  своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових  внесків  і  фінансових  санкцій  нараховується  пеня  в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів,  розрахована за кожний день прострочення платежу.

Господарський суд дійшов обґрунтованого висновку про те,  відповідачем правомірно були застосовані фінансові санкції до позивача та винесено відповідну  вимогу.

Згідно з п. 3 ст. 20  Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсiйне страхування", обчислення   страхових  внесків  територіальними  органами Пенсійного   фонду   у   випадках,   передбачених   цим   Законом, здійснюється  на  підставі  складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків,  звітності,  що подається страхувальником,    бухгалтерських   та   інших   документів,   що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Отже, обчислення страхових внесків здійснюється органами ПФ, також на підставі  звітності,  що подається страхувальником, тому посилання позивача на винесення відповідачем спірної вимоги без наявності акту відповідної перевірки є безпідставним.

Відповідно ж до п 8.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої постановою правління ПФУ 19.12.2003р. № 21-1, органи  Пенсійного  фонду   надсилають   страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:      а) якщо дані документальних перевірок результатів  діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків; б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків; в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.

Таким чином, висновки суду першої інстанції про відмову у  задоволенні позовних вимог Виробничо-комерційної  агрофірми “Катран”  відповідають фактичним обставинам та матеріалам справи, нормам матеріального права, і доводи апеляційної  скарги їх не спростовують,  так як вимога прийнята відповідачем в межах власної компетенції та у відповідності до вимог Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”

За таких обставин, апеляційну скаргу Виробничо-комерційної агрофірми “Катран-А” м.Жовті Води слід залишити без задоволення, а постанову

господарського суду Дніпропетровської області  від  14.12.06 у справі №А25/409-06–без змін.

На підставі  вищевикладеного, керуючись  ст.ст. 198, 200, 205 Кодексу адміністративного судочинства України Дніпропетровський  апеляційний господарський суд, -



          У Х В А Л И В:


          Апеляційну скаргу Виробничо-комерційної агрофірми “Катран-А” м.Жовті Води слід залишити без задоволення. Постанову господарського суду Дніпропетровської області  від  14.12.06 у справі №А25/409-06 залишити  без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути  оскаржена в касаційному порядку протягом одного місяця безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

          




Головуючий суддя                                             О.В.Чус


Суддя                                                                   П.П.Павловський


Суддя                                                                  А.О.Логвиненко





























































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація