ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
02 червня 2009 року № 2а- 3259/09/0870
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Малиш Н.І.,
розглянувши матеріали адміністративного позову за зверненням Прокурора Веселівського району в інтересах держави, в особі органу, який уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах Михайлівська міжрайонна виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до комунального підприємства «Валентина» про стягнення заборгованості з страхових внесків,
ВСТАНОВИВ:
01.06.2009 р. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов за зверненням Прокурора Веселівського району в інтересах держави, в особі органу, який уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах Михайлівська міжрайонна виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до комунального підприємства «Валентина» про стягнення заборгованості з страхових внесків в сумі 11633 грн.76 коп.
Відповідно до ст.60 КАС України, в порядку якої прокурор звернувся до суду, у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор , органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до вищезазначеної статті, формами представництва прокурора в окружному адміністративному суді є:
- звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб;
- участь в розгляді судами справ;
Конституційний Суд України у рішенні від 08.04.1999 року у справі № 1-1/99 зазначив, що підставою для порушення справи у суді є заява, у якій прокурор обґрунтовує порушення чи загрозу порушення інтересів держави, зазначає орган, (який в справі є позивачем), уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, під якими відповідно до статей 6,7 та 143 Конституції України потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади, а не підприємства, установи, організації, незалежно від їх підпорядкування і форми власності.
Але всупереч вимогам законодавства, в даному адміністративному позові не вказано хто саме є позивачем та в якості кого виступає прокурор в цій справі.
Стаття 106 КАС України встановлює обов'язкові вимоги до позовної заяви.
Адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених п.2. ч.1, ч.4 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
- прокурор не зазначив хто саме є позивачем по даному адміністративному позову, свою адресу електронної пошти, якщо така є (у випадку їх відсутності про це необхідно вказати).
- позовна заява, відповідно до п.4 ст. 106 КАС України, повинна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. На позовній заяві відсутня дата її підписання, є тільки дата вихідного номеру, що не завжди є тотожними датами.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву за зверненням Прокурора Веселівського району в інтересах держави, в особі органу, який уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах Михайлівська міжрайонна виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до комунального підприємства «Валентина» про стягнення заборгованості з страхових внесків залишити без руху .
Надати прокурору строк для усунення недоліків позовної заяви до 19 червня 2009 року .
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно ст.254 КАС України. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня її отримання та подальшої подачі апеляційної скарги протягом десяті днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя Н.І. Малиш